Bazén v panelákovom dome

Málokto by čakal, že vo vnútri panelákového domu sa môže skrývať plne vybavený bazén, ktorý je dostatočne veľký na pohodlné plávanie. Luxusný francúzsky vnútorný bazén vám dokáže postaviť, napríklad v pivničných priestoroch, spoločnosť Desjoyaux vďaka svojim originálnym patentom.

Nemusíte byť nevyhnutne majiteľom rodinného domu a rozľahlého pozemku, aby ste mali vlastný bazén so všetkým, čo k nemu patrí. Samozrejme, dôležitým štartom pre stavbu bazéna v paneláku sú úvodné povolenia a potrebné dokumenty umožňujúce takúto stavebnú realizáciu. Pri bežných bazénoch je nevyhnutné tiež vhodné technologické zázemie, čiže miesto pre potrubie, čerpadlo, filtráciu, ohrev. Pri Bazénoch Desjoyaux táto starosť odpadá. Podstatné je nájsť vhodné miesto - dostatočne veľkú plochu. Aby sa ušetril nejaký priestor, nie je lepšie riešenie ako využiť moderné technológie francúzskych bazénov s bezpotrubnou filtráciou. Takže aj do miestnosti s rozmermi cca 5 x 10 metrov sa zmestí slušne veľký plavecký bazén. Navyše odpadajú riziká úniku vody z potrubí a rôzne ďalšie poruchy, ktoré sa pri iných bazénoch môžu vyskytnúť. Samotná konštrukcia bazénov Desjoyaux spočíva v technológii strateného debnenia. Tá umožňuje vybudovať železobetónový skelet i vo vnútri objektu. Výsledkom je bazén francúzskeho typu, napr. s rozmermi 7 x 3,5 metra, vybavený bezpotrubnou filtračnou jednotkou, ohrevom vody a protiprúdom. Aby sa dosiahla vhodná hĺbka na plávanie, spoločnosť Desjoyaux čiastočne zapúšťa bazén do zeme.

 

 

 

Dbajte na odbornosť a kvalitnú projektovú prípravu

Projekty bazénov si vyžadujú rozsiahle odborné skúsenosti a kvalitnú projektovú prípravu. Okrem samotnej technológie bazéna je veľmi dôležitá samotná vzduchotechnika. Akékoľvek podcenenie jednotlivých zložiek projektu môže viesť k veľkým problémom s vlhkosťou a teplotou v priestoroch, s kvalitou vody a prostredím bazéna. Zanedbanie projektovania môže spôsobiť celkové stavebné poruchy, a tým aj finančné straty.

 

Foto: Bazény Desjoyaux

 

Bazény Desjoyaux ČR, s.r.o.: V súčasnosti sa na Slovensku buduje partnerská sieť Desjoyaux. Otvorené boli už aj prvé partnerské predajne. Obracať sa však môžete aj na najbližšie pobočky v Česku. Výhradným dovozcom bazénov značky Desjoyaux pre Českú republiku je už 16 rokov firma Desjoyaux, s.r.o. Za tento čas má spoločnosť takmer 3 300 spokojných zákazníkov. Predaj a montáž bazénov sú v Česku zabezpečené prostredníctvom dvanástich regionálnych obchodných zástupcov (oficiálnych partnerov - Bazény Desjoyaux s.r.o.) tak, aby bolo rovnomerne pokryté celé územie.