Vykurovacie doskové telesá pre nízkoenergetické stavby

Často kladenou otázkou je, či sú klasické doskové vykurovacie telesá vôbec vhodné pre nízkoenergetické stavby? Odpoveď je jednoduchá. Áno. Vykurovacie doskové telesá je bez problémov možné inštalovať do hociktorej nízkoteplotnej teplovodnej vykurovacej sústavy, vždy ide predovšetkým o pokrytie tepelnej straty jednotlivých miestností objektu. Táto tepelná strata a teplotný spád vykurovacej sústavy sú potom faktory ovplyvňujúce výslednú veľkosť a typ vykurovacieho telesa.

Retrodesign je IN! Článkový radiátor ATOL slaví úspěch

Společnost ISAN je tradičním tuzemským výrobcem topných těles. Dlouhodobě patří k největším producentům koupelnových trubkových radiátorů v České republice. S více jak šedesátiletou tradicí se pojí vysoké technické i estetické parametry všech výrobků, které si díky svým kvalitám získaly renomé jak v České republice, tak i na zahraničním trhu. Specializací společnosti je výroba radiátorů na míru dle požadavků a přání zákazníka.

S REGULÁCIOU ŠETRÍTE NA VYKUROVANÍ

Ako dosiahnuť maximálnu efektívnosť vykurovania?

Vymieňate starý tradičný kotol za nový kondenzačný? Je to správny krok, ktorý vám môže ušetriť 25-35% prevádzkových nákladov na vykurovanie, čo určite nie je zanedbateľnou položkou každého rodinného rozpočtu. Ešte výraznejšie úspory a hlavne optimalizovanie chodu vykurovania môžete docieliť vhodne zvoleným regulátorom. Vývoj ide veľmi rýchlo dopredu a dôležitou otázkou pri výbere regulátora je tiež kompatibilita jeho použitia s kotlom, nakoľko najnovšie typy regulátorov nemusia spolupracovať so staršími typmi kotlov.

1. Praktický příklad větrání s rekuperací – Rodinný dům

Důležitost časté a správné výměny vzduchu v místnostech je dnes nesporná. Mnoho výzkumů již prokázalo, že nevětrané prostředí má přímý dopad na koncentraci, efektivitu práce i na celkovou zdravotní kondici vůbec.

Ako doma zmenežovať teplo a teplú vodu?

Aby zabral minimum miesta, nech inštalácia netrvá dlho, aby vykuroval šetrne a pripravil aj teplú vodu... To sú najčastejšie požiadavky majiteľov bytov a rodinných domov, ktorí si vyberajú nový kondenzačný kotol, alebo menia starý za nový. A aké sú v súčasnosti možnosti?

CHLADÍCÍ STROP FV PLAST

Ten kdo chce dnes mít ve svém domově příjemné prostředí po celý rok, musí uvažovat nejen o topení v zimě ale i o chlazení během horkých letních měsíců. Na první pohled se zdá, že se jedná o dvě problematiky, dva oddělené systémy, tak jak jsme je znali z nedávné minulosti. Vytápění a chlazení obytných, kancelářských i veřejných a průmyslových objektů lze ale řešit společně, protože je spojuje teplo, které v případě vytápění do budovy přivádíme nebo naopak odvádíme z budovy, v případě chlazení.

Efektívne vykurovanie a spoľahlivé chladenie so splitovým tepelným čerpadlom WOLF

V ponuke tepelných čerpadiel WOLF má splitové tepelné čerpadlo svoje pevné postavenie. Nie je to nič prekvapujúce. Obľúbené kompaktné zariadenie je vďaka invertorovej technológii skutočný multitalent a svoje silné stránky uplatňuje hlavne tam, kde je potrebné nielen efektívne vykurovať, ale aj chladiť, napríklad počas letných dní.  S rozsahom modulácie až 22% sa WOLF BWL-1S(B) optimálne prispôsobí potrebnej prevádzke – či ide o vykurovanie, chladenie alebo prípravu teplej vody. Tepelné čerpadlo BWL-1S(B) je dostupné vo výkonoch 5, 7, 10, 14 a 16 kW, čím sa rozširuje jeho možnosť flexibilnejšie sa prispôsobiť potrebám jednotlivých stavieb. Výkony 5 kW a 16 kW sú novinkou roku 2018.

ISAN ponúka radiátory aj konvektory na mieru. Vyberie si každý

Spoločnosť ISAN je tradičným tuzemským výrobcom vykurovacích telies. Dlhodobo patrí k najväčším producentom kúpeľňových rúrkových radiátorov v Českej republike. S viac ako šesťdesiatročnou tradíciou sa spájajú vysoké technické i estetické parametre všetkých výrobkov, ktoré si vďaka svojím kvalitám získali renomé ako v Českej republike, tak aj na zahraničnom trhu. Špecializáciou spoločnosti je výroba radiátorov na mieru podľa požiadavkov a prianí zákazníka. Poďme si predstaviť základné výrobné rady.

Využite nekonečnú energiu slnka

Slnečné žiarenie predstavuje pre obytné domy mimoriadne zaujímavý zdroj získavania cennej energie. Solárne systémy značky IMMERGAS šetria energiu, znižujú finančné náklady na ohrev TÚV a poskytujú ten najlepší komfort každej domácnosti. Navyše sú ekologické, prakticky nevyčerpateľné, nezaťažujú životné prostredie, čím chránia našu zelenú planétu.

Zehnder Charleston: unikátní radiátor – moderní i tradiční zároveň

Radiátor ZEHNDER CHARLESTON je špičkové topné těleso, které díky svým tradičním tvarům s moderní úpravou zapadne téměř do každého interiéru. My jsme navštívili téměř jeden a půl století starou vilu v Jižních Čechách, kde její majitelé promyšleným zařízením interiéru dotáhli univerzálnost Charlestonu k dokonalosti.

Najmodernejšie vykurovanie: Šetrné a ovládané cez smartfón

Novú dimenziu pohodlia môžete vo vašom dome či byte odštartovať nielen výmenou gauča, ale aj starého kotla za nový. Tie najmodernejšie prekvapia takmer o tretinu nižšími prevádzkovými nákladmi či možnosťou nastavenia cez smartfón, tablet a Wi-Fi.