DLHOROČNÁ SLOVENSKÁ TRADÍCIA VO VÝROBE ARMATÚR POCHÁDZA Z MYJAVY

Kontakt:Lazaretská 3/A811 08, Bratislavatel: +421 ( 0 ) 34 621 6555email: slovarm@slovarm.skWeb: www.slovarm.sk
Detaily o firme

Kvalitný výrobok je výsledkom dlhoročnej usilovnej práce, trpezlivosti a progresu. Spočíva v tradícii jeho výroby a tú už viac ako 80 rokov dodržiava Myjavská armatúrka, ktorá od roku 2000 pokračuje pod značkou SLOVARM, a. s. Vo svojom portfóliu má širokú škálu kvalitných výrobkov z radov armatúry pre rozvody vody, armatúry pre spojovanie, pre vykurovacie systémy, sanitárne armatúry a PEX-THERM systém SLOVARM pre rozvody vody, vzduchu a kúrenia.

 

vlna

 

SLOVARM na veľtrhoch AQUA THERM

Ani tento rok nemohol výrobca armatúr z Myjavy chýbať na veľtrhoch AQUA THERM. Po prvýkrát sa SLOVARM prezentoval v novom pojazdnom stánku, vo februári v Nitre a v marci v Prahe. Návštevníci v ňom mohli vidieť kompletný výrobný program, vrátane výrobkov PEX-Therm, PP-R a vodovodných batérií.

 

aquatherm

 

Zo strany zákazníkov bol najviac diskutovaný výrobok uzatvárací šikmý ventil K-5083, ktorý získal čestné uznanie za najlepší domáci výrobok roku 2015. Návštevníci sa zaujímali o možnosti použitia ventilu v praxi. Okrem ručného kolieska, má šikmý ventil všetky súčiastky z mosadze. Ručné koliesko je z hliníkovej zliatiny, tesnenie je z EPDM gumy, ktorá výborne odoláva pracovným tlakom a teplotám. Upchávkové tesnenie je z bavlny a teflónu.

 

sikmy ventil

Šikmý ventil K-5083 – najlepší domáci výrobok roku 2015. Používa sa na otváranie a zatváranie studenej a teplej vody, a tiež pary do teploty 120 °C. Tlak 1 MPa.

 

V centre záujmu stál samozrejme aj bestseller medzi výrobkami SLOVARM-u, kto­rý sa vyrába iba s malými odchýlkami viac ako 40 rokov. Ide o ventil TE-1847, u inštalatérov a montážnikov má i napriek vyššej cene veľmi dobré meno. Poistný ventil je z mosadze, povrchová úprava tela, zátky a sedla je z niklu, gombík a krycia kapňa je z plastu, membrána je z gumy. Všetky použité materiály, vrátane tesnenia, odolávajú pracovným tlakom a teplotám. Pružina je z nereze.

 

poistný ventil

Bestseller medzi výrobkami – poistný ventil TE-1847. Je určený pre tlakové elektrické ohrievače v rozvodoch pitnej a úžitkovej vody do tlaku 0,6 MPa a do teploty 80 °C.

 

„S návštevníkmi sme aktívne diskutovali na rôzne témy, napríklad na tému rozširovania dimenzie šróbenia V-4300 a V-4301, ktoré od marca 2016 rozširujeme z dimenzie DN 32 do DN 50. Alebo sme komunikovali rozdiely medzi poistnými ventilmi, najmä rozdiely medzi ventilmi TE-2848, TE-2852 a TE-2850,“ vyjadril sa Dušan Duga, referent predaja a pravidelný účastník odborných veľtrhov. Dodáva: „Záujem zo strany návštevníkov nás teší, a sme radi, keď sa nám podarí vyvrátiť im nejaký zaužívaný mýtus, ktorý je mylný. Pomôžeme im tak narábať s našimi výrobkami správne, čo vplýva na status našej kvality.“

 

Tohtoročný odborný veľtrh Aqua Therm Praha, spoločnosť SLOVARM okrem iného využila aj na prezentáciu guľových ventilov radu Standard a kotlových vypúšťacích ventilov, ktoré dlhodobo patria do štandardného sortimentu.

 

stanok

Pojazdný stánok SLOVARM môžete stretnúť nielen na veľtrhoch, ale aj pri vašich obľúbených predajniach so sanitou a armatúrami na Slovensku a v Čechách. Vyrážame priamo za vami, aby sme vám ukázali náš sortiment, jeho využitie v praxi, správne narábanie s ním a poskytli vám mnoho užitočných poznatkov. Kde a kedy sa budeme s pojazdným stánkom nachádzať, sa dozviete na www.slovarm.sk alebo na Facebooku: Svet inštalatéra – voda, plyn, kúrenie, ventilácia.

 

Tradičné technológie

Silnou stránkou výroby slovenskej armatúry z Myjavy, je zachovanie unikátnych technológií na výrobu a spracovanie mosadze až do finálneho produktu pre koncového zákazníka. Tím dlhoročných skúsených odborníkov a ich zručnosť v tejto špecifickej oblasti výroby, tvoria základ a jadro spoločnosti SLOVARM, a. s. Pod vlastnou taktovkou prebieha nie len technológia, ale aj vývoj, konštrukcia a dizajn, komplexné služby v oblasti OEM (original equipment manufacturing), čo v praxi znamená – služby od zhotovenia výkresovej dokumentácie, cez výrobu až po dodávku.

 

dizajn

 

Každoročne firma SLOVARM, a. s. modernizuje strojový park za účelom ešte vyššej kvality spracovania výrobkov. Okrem iného, v roku 2014 pribudol aj nový transferový stroj TRZ, určený na produktívne opracovanie výkovkov a odliatkov z mosadze do dimenzie DN50. Aj týmto krokom firma rozširuje možnosti a kvalitu služieb a tovarov, ktoré vyrába a ponúka.