NAŠLI SME PRE VÁS VYSNÍVANÝ KOTOL

Kontakt:Zvolenská cesta 2997405, Banská Bystricatel: 048/4103544email: enbra@enbra.skWeb: www.enbra.sk
Detaily o firme

Na náš trh ho nedávno priniesla spoločnosť ENBRA. Ponukou špičkového kotla FONDITAL ITACA sa tak rozhodla naplniť neustále rastúce požiadavky zákazníkov na úsporu energie, komfortnú prevádzku, jednoduché ovládanie a moderný dizajn.

 

Spolu s možnosťou montáže v interiéri, ovládania kedykoľvek a odkiaľkoľvek na svete, širokým rozsahom modulácie a efektívnou prípravou teplej vody, robia tieto vlastnosti z kotla ITACA dokonalé zariadenie z pohľadu elegancie aj technického riešenia. Vybrali a zhodnotili sme pre Vás top päť vlastností tohto kúrenárskeho unikátu.

 

itaca

 

Široký rozsah modulácie

Kondenzačné kotly ITACA vďaka výnimočnej konštrukcii zmiešavača plynu umožňujú široký rozsah plynulej modulácie 1 : 9. Kotol tak začína modulovať svoj výkon od hodnoty deväťkrát menšej, ako je jeho menovitá hodnota. Pri 12 kW verzii je kotol schopný modulovať už od 1,8 kW. Inak povedané, výkon kotla sa dokonale prispôsobí vašim potrebám. Táto vlastnosť nie len umožňuje šetriť energiu, ale rovnako zvyšuje komfort užívateľa, zamedzuje cyklickému zapínaniu a vypínaniu kotla, a tým predlžuje jeho životnosť.

 

Okamžitá dodávka teplej vody bez zbytočných nákladov

Koncept kotla, v ktorom je priamo zabudovaný zásobník teplej vody, výrazne šetrí miesto a vašu peňaženku. Nerezový nepriamo ohrevný zásobník kotla ITACA s objemom 45 litrov má unikátne technické riešenie. Je konštruovaný tak, že výmenník v spodnej časti, kde je voda najchladnejšia, má najväčšiu plochu. Takto je zabezpečený ten najefektívnejší prenos tepla medzi teplom z výmenníka a ohrievanou teplou vodou po celej výške zásobníka. Vďaka tejto technológii dokáže kotol efektívne využiť aj relatívne malý zásobník na vysokú produkciu teplej vody a dodáva užívateľovi vodu ihneď, ako otočí kohútikom. Možnosť pripojenia cirkulačného rozvodu teplej vody pre skutočne okamžitú dodávku teplej vody je samozrejmosťou.

 

Jednoduché intuitívne ovládanie ako z vášho mobilu

Jednou z top technologických noviniek kotla ITACA je určite aj dotykový displej, ktorý umožňuje pohodlné, intuitívne ovládanie, rovnako ako z vášho SmartPhonu. Prehľadné ikony, dokonalé rozmiestnenie ovládačov a jedinečné grafické rozhranie umožňujú jednoduchú interakciu medzi používateľom a zariadením. Možnosť ovládania dvoch vykurovacích zón a solárneho systému, a tiež časové programy navyše užívateľovi dovoľujú nastaviť režim vykurovania a ohrevu teplej vody podľa vlastných potrieb bez používania ďalšej nadradenej regulácie a ďalších nákladov.

 

Poslušnosť na slovo, kdekoľvek ste

Pre komfortnú, ale aj úspornú prevádzku je nevyhnutné správne načasovanie zapnutia a vypnutia kotla. V živote sa však často vyskytnú nepredvídateľné situácie a užívateľ sa vracia domov skôr alebo neskôr, ako mal naplánované. Výsledkom je, že ho „privíta“ nevykúrený dom alebo sa doma počas jeho neprítomnosti kúrilo zbytočne. Riešenie je pritom úplne jednoduché – mobilná aplikácia, pomocou ktorej dokážete kotol ovládať jednoducho cez internet. Chod kotla sledujete odkiaľkoľvek, zapínate ho, vypínate, nastavujete požadovanú teplotu a pod. Toto všetko z vášho mobilu a samozrejme bez dodatočných poplatkov. Mobilná aplikácia pre kotly FONDITAL navyše umožňuje servisnému technikovi v prípade potreby sledovať chod kotlov každého jedného zákazníka. Vďaka tomu je schopný pružnejšie reagovať na akékoľvek servisné požiadavky.

 

inobsz 

 

Nielen kotol, ale súčasť interiéru

V dnešnej dobe trend výstavby rodinných domov kladie veľký dôraz na čo najefektívnejšie využitie priestoru, a tak často neostáva dostatočný priestor na technickú miestnosť alebo technická miestnosť chýba úplne. Preto vzniká potreba vykurovacích zariadení, ktoré zároveň plnia funkciu dizajnového interiérového doplnku. Kotol ITACA nie je kotol, ktorý by ste chceli schovať, naopak, budete sa ním chcieť pochváliť. Inovatívny dizajn, dôraz na tie najmenšie detaily, kompaktné rozmery a ergonomické tvary umožňujú dokonalé splynutie kotla ITACA s akýmkoľvek domácim prostredím.

 

Pätoro kotla ITACA, ktorým sa ale určite nekončí bohatý súbor jeho výnimočných vlastností, robí z neho špičkový produkt z hľadiska dizajnu aj technologického riešenia. Je to skutočne vysnívaný kotol, ktorý uspokojí aj toho najnáročnejšieho zákazníka.