Nové trendy: Produkty zelenej energie pre domácnosti

Kontakt:Pplk. Pľjušťa 45909 01, Skalicatel: 034/6966101email: vaillant@vaillant.skWeb: www.vaillant.sk
Detaily o firme

Vstúpiť do sveta zelených energií je už pre domácnosti oveľa ľahšie. Najnovšie technológie na vykurovanie a prípravu teplej vody vedia veľmi efektívne využiť bezplatnú energiu z okolitého vzduchu, zeme či vody.

 

Životné prostredie môže poskytnúť až 75 % potrebnej energie zadarmo. A to na vykurovanie, prípravu teplej vody aj chladenie. Aj takéto novinky zo sveta zelených technológií predstavila značka Vaillant začiatkom februára 2017 na veľtrhu Aquatherm v Nitre. Návštevníkov a porotu zaujali hlavne tepelné čerpadlá.

 

čerpadlo 

Ocenené tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive.

 

Zlatá medaila pre tepelné čerpadlo

Zlatú medailu na veľtrhu Aquatherm Nitra 2017 získalo tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive vzduch/voda. Ide o univerzálne a inteligentné zariadenie s označením Green iQ. Ocenenie získalo za vysokú účinnosť a použitie recyklovateľných materiálov. Dosahuje výstupnú teplotu až 65 °C a má nízke prevádzkové náklady. Spoľahlivo pracuje až do teploty vzduchu - 22 °C, v letných mesiacoch sa môže využiť na aktívne chladenie. Výhodou je, že domácnosti sa pri tepelnom čerpadle flexoCOMPACT exclusive môžu flexibilne rozhodnúť. Dokáže totiž využívať každý z prírodných zdrojov tepla: zem, vodu alebo vzduch. Závisí len od nich, k akému zdroju energie sa priklonia. Tepelné čerpadlo má integrovaný 185 l zásobník teplej vody a je vhodné pre novostavby i modernizácie, pre rodinné aj menšie bytové domy. Disponuje vysokou energetickou účinnosťou A++ a má novovyvinutý vysokoúčinný chladivový okruh, ktorým dosahuje vyššie COP. Možno ho pohodlne ovládať na diaľku so smartfónom alebo tabletom prostredníctvom aplikácie multiMATIC. Je vyrábané v Nemecku a jeho srdcom je kvalitný scroll kompresor s 10-ročnou zárukou.

 

vailantu 

 

Zelené technológie pre domácnosti predstavila značka Vaillant na veľtrhu Aquatherm.

 

Ekologické a mimoriadne tiché

Ocenené tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive vzduch/voda predstavuje pre domácnosti veľmi praktické riešenie. Umožňuje dosiahnuť najvyšší komfort na minimálnom priestore. Zavážia nielen jeho kompaktné rozmery, ale aj rýchla inštalácia a najnižšia hlučnosť spomedzi tepelných čerpadiel dostupných na trhu. Jeho mimoriadne tichá, zvukovo optimalizová vonkajšia jednotka s názvom aroCOLLECT býva nainštalovaná vonku na pozemku. Pracuje potichu vďaka plne modulovanému ventilátoru, ktorý bol vyvinutý s ohľadom na normy pre detské ihriská. Vďaka dôkladnému tlmeniu vibrácií a efektívnej zvukovej izolácii je hlučnosť vonkajšej jednotky iba 42 dB.

 

formatflex

 

Praktická kombinácia tepelného čerpadla aroTHERM a modulu uniTOWER.

 

Ďalšie zelené novinky

Na veľtrhu Aquatherm predstavila značka Vaillant aj ďalšie produkty zelenej energie: Zmaximalizuje úspory a zaberie minimum miesta – taká je kombinácia tepelného čerpadla aroTHERM vzduch/voda a hydraulického modulu uniTOWER. Ten vo vnútri ukrýva všetky komponenty, ktoré boli bežne umiestnené v technickej miestnosti. Výsledkom je jednoduché, bezstarostné vykurovanie, chladenie aj príprava teplej vody – na minimálnom priestore. Na veľtrhu Aquatherm ukázala značka Vaillant aj beztlakovú solárnu zostavu auroSTEP plus. Patrí medzi najmodernejšie a najobľúbenejšie solárne systémy na trhu. Ušetrí energiu aj miesto, je určená na prípravu teplej vody do rodinných domov a energeticky pasívnych domov. Medzi malé, priestorovo úsporné riešenia patrí aj novinka recoVAIR VAR 60. Predstavuje profesionálne decentralizované riešenie vetrania a rekuperácie tepla najmä pri rekonštrukciách rodinných alebo bytových domov. Viac sa dozviete na: www.vaillant.sk

 

medaila

 Zlatá medaila pre tepelné čerpadlo Green iQ značky Vaillant.