PANELOVÉ VYKUROVACIE TELESÁ DO PRIESTOROV S VEĽKÝMI OKNAMI

Novinka z KORADA má výšku iba 200 mm

Spoločnosť KORADO, výrobca vykurovacích telies, prišla s veľmi zaujímavou novinkou. Je určená predovšetkým do interiérov so zasklenými stenami alebo s veľkými oknami a nízkymi parapetmi. Nové vykurovacie teleso je vďaka svojej výške iba 200 mm veľmi dobrou voľbou na vykurovanie s minimálnou výškou vykurovacieho telesa. Nový model možno upevniť na stenu pod nízky parapet alebo na nožičky pripevnené k podlahe. Stojanové nožičky sú prispôsobené na inštaláciu do hrubého betónu alebo až na kompletne dokončenú podlahovú krytinu.

 

radik_klasik.jpg

 

Vykurovacie telesá s výškou 200 mm sa vyrábajú v dvojpanelovom alebo trojpanelovom vyhotovení s dĺžkou od 80 do 300 cm. Ponúkajú tak veľké množstvo rozmerových variantov s rozličným tepelným výkonom podľa potrieb daného interiéru. V ponuke sú modely na bočné pripojenie i modely na spodné krajné pripojenie, v ktorých je už integrovaný termoregulačný ventil.

Spoločnosť KORADO kladie pri svojich vykurovacích telesách dôraz na dizajn a ani nové panelové telesá nie sú výnimkou. Telesá možno kúpiť aj vo vyhotovení s hladkou plochou čelného panelu. Spoločnosť KORADO je schopná dodať všetky vykurovacie telesá v štandardnom vyhotovení povrchového odtieňa RAL 9016 alebo v niektorom z mnohých ponúkaných farebných variantov. Medzi zákazníkmi sú veľmi obľúbené farebné odtiene ako strieborný, metalický čierny alebo odtiene so štruktúrovaným povrchom. Vykurovacie telesá v takomto farebnom vyhotovení sa okrem svojej základnej vykurovacej funkcie stali aj dizajnovým doplnkom interiéru a sú teraz inšpiráciou pre zákazníkov aj pre bytových architektov.

Konštrukcia panelových vykurovacích telies s výškou 200 mm je podobná ako konštrukcia telies iných výšok. Základnú plochu tvorí tvarovaný panel s horizontálne a vertikálne usporiadanými kanálmi na optimálny rozvod teplonosnej látky po celej ploche vykurovacieho telesa. Vnútri je táto plocha doplnená konvektorom na zväčšenie teplovýmennej plochy. Panel je vyrobený z dvoch výliskov oceľového plechu. Prídavná plocha je tvarovaná z oceľového plechu a je bodovo privarená k vertikálnym kanálikom panela. Toto usporiadanie veľmi priaznivo ovplyvňuje prirodzené prúdenie vzduchu.

Panelové vykurovacie telesá RADIK sú určené na montáž do vykurovacích sústav ústredného vykurovania budov s najväčším prípustným prevádzkovým pretlakom 1,0 MPa, v ktorých sa používa ako teplonosná látka voda alebo vodné roztoky s najväčšou prípustnou teplotou 110 °C. Sú určené do jednorúrkových a dvojrúrkových vykurovacích sústav s núteným, prípadne gravitačným obehom. Nízky obsah vody vo vykurovacom telese umožňuje pružnú reakciu vykurovacej sústavy na potrebu tepla vo vykurovanej miestnosti a účinnú termoreguláciu.

Práve táto konštrukcia je veľmi žiadaná, pretože pohodlne zabezpečuje odovzdávanie tepla z vykurovacieho telesa a zároveň minimalizuje náklady na vykurovanie.


Vďaka 45-ročným skúsenostiam s výrobou vykurovacích telies a vyše 25 miliónom zákazníkov na celom svete poskytuje značka KORA DO na svoje panelové vykurovacie telesá nadštandardnú záručnú lehotu 10 rokov. Nielen tradícia, ale aj technologické zariadenie, ktoré je najmodernejšie v Európskej únii, poskytuje istotu kvalitného výrobku.

Kompletné technické informácie o novom modeli vykurovacieho telesa, ako aj o ďalších modeloch v ponuke, nájdete na webovej stránke www.korado.sk. Pri hľadaní vykurovacích telies môžete na uvedenej stránke využiť aplikáciu konfigurátor, ktorá vás v desiatich krokoch spoľahlivo prevedie kompletným sortimentom a ponúkne vám tie najvhodnejšie modely vykurovacích telies spoločnosti KORADO.

Ďakujeme za vašu dôveru.

korado-logo.jpg 

Vaše KORADO