PLOCHÉ A FLEXIBILNÉ: SPRCHOVÉ ŽLIABKY ADVANTIX VARIO URČENÉ PRE SANÁCIE

Kontakt:Zdíkovská 61/3030150 00, Praha 5tel: 595 054 93300420email: info@viega.czWeb: www.viega.cz
Detaily o firme

Sprchy bez vaničky: Odteraz môžete svoje
zvláštne priania realizovať i pri renováciách

Už od začiatku mali sprchové žliabky veľa dobrých vlastností: skvelý vzhľad – jeho design bol ocenený i napriek silnej konkurencii. Flexibilitu – lebo sa dá skrátiť alebo predĺžiť priamo na mieste pri inštalácii. A v neposlednom rade: silu – vo forme veľkého odtokového výkonu, ktorý dokáže pohltiť vodu i z výdatného prúdu sprchy. Sprchový žliabok Advantix Vario je odteraz k dodaniu taktiež v extra nízkom prevedení. Pri renováciách sa tak dá splniť akékoľvek prianie zákazníkov.

 

Pri renovácii sa tak dajú realizovať sprchy bez vaničky, len s podlahou a sprchovým žliabkom. Dôležité kritérium je pritom ale stavebná výška. Táto výška musí byť dostatočne vysoká, aby tu mohol byť inštalovaný výkonný a spoľahlivý odtok.

 

Spoločnosť Viega preto ponúka dlhé odtoky pre obzvlášť nízke stavebné výšky. Model sprchového žliabku pre sanáciu Advantix Vario teraz výrobca ponúka ako rozšírenie svojich produktov pre všetkých zákazníkov, ktorí realizujú renováciu alebo sanáciu.

 

 vario_sanierung_pub_01.jpg

Doplňujúci model sprchového žliabku Advantix Vario (vpravo) potrebuje výrazne menšiu
stavebnú výšku než štandardný model. Bol konštruovaný špeciálne pre sanácie a dokáže
si poradiť i s nevýhodnými možnosťami pripojenia odtoku: odtok a odtokové koleno
možno otočiť o 360°. (Foto: Viega)

 

Úplne nový koncept odtoku

Aby si sprchový žliabok Advantix Vario, ocenený za design, mohli inštalovať do svojej kúpeľne nielen zákazníci, ktorí si stavajú nový dom, vyvinuli projektanti firmy Viega úplne nový koncept odtoku. S celkovou stavebnou výškou len 70 milimetrov je žliabok Advantix Vario optimalizovaný pre požiadavky kladené pri rekonštrukciách. Nový koncept navyše rieši aj prípadné nepriaznivé možnosti pripojenia, lebo odtok a odtokové koleno je možné otočiť o 360°. Inštalatér tak nie je pri inštalácií inak obmedzovaný polohou odpadovej rúry. Odtok je rovnako ako u všetkých sprchových žliabkoch Advantix Vario samočistiaci.

 

Pre variant sprchového žliabku Advantix Vario určený pre renovácie preto platí nasledujúca výhoda: maximálny design a flexibilita, minimálna potrebná výška.

 

 vario_sanierung_pub_02.jpg

Taktiež „model pre sanáciu“ sprchového žliabku „Advantix Vario“ spoločnosti Viega,
ohodnotený cenami za design, sa vyznačuje puristickými líniami,
s mostíkovým roštom širokým len štyri milimetre. (Foto: Viega)

 

Advantix Vario: Sprchový žliabok presne na mieru

Vario sa vyznačuje flexibilitou, minimalizmom a silným výkonom. 120 centimetrov dlhé základné teleso môžete s milimetrovou presnosťou skrátiť až na 30 centimetrov. Výška základného telesa i mostíkového roštu sa dá plynule nastaviť. Vario tak môžete prispôsobiť rozdielnym výškam podlahy i rôzne hrubým podlahovým dlaždiciam. Z vonku naproti tomu Vario okúzľuje svojím dôsledne puristickým designom s iba 4 milimetrami širokým mostíkovým roštom.

 

Sprchový žliabok bol v roku 2013 rozšírený o tri spojky. Tieto spojky umožňujú variácie, ktoré skôr boli možné len na zákazku. Patria sem sprchové žliabky o dĺžke až 2,8 m, dizajnové riešenia „rohové“ alebo v tvare U, ale taktiež veľmi krátke žliabky, so silným odtokovým výkonom.

 

Spoločnosť Viega s viac než 3500 zamestnancami v súčasnosti patrí k popredným výrobcom sanitárnej techniky. Výroba je sústredená v piatich výrobných závodoch v Nemecku. Závod v McPherson (Kansas/USA) sa orientuje na severoamerický trh a podnik vo Wuxi (Čína) na azijský trh. Pre spoločnosť Viega je najdôležitejšie predovšetkým výroba inštalačnej techniky. Okrem potrubných systémov vyrába taktiež predstenové a odvodňovacie systémy. Sortiment zahrňuje viac než 17 000 produktov s rozmanitými možnosťami využitia, napríklad v technickom zariadení budov, v infraštruktúre, v priemyselných zariadeniach alebo pri stavbe lodí. Spoločnosť Viega bola založená v roku 1899 v Attendorne v Nemecku a od 60. rokov sa začala presadzovať na medzinárodnom trhu. V súčasnosti sa produkty Viega používajú na celom svete. Tovar je na jednotlivých trhoch distribuovaný prevažne prostredníctvom odborných veľkoobchodov.

 

 

www.viega.cz