Sprchové žliabky Viega Advantix z nerezovej ocele teraz na princípe stavebnice

Kontakt:Zdíkovská 61/3030150 00, Praha 5tel: 595 054 93300420email: info@viega.czWeb: www.viega.cz
Detaily o firme

Trend spŕch v úrovni podlahy pokračuje v nezmenšenej miere. Každá stavba, či už sa jedná o novostavbu alebo rekonštrukciu, je ale iná. A každý stavebník má svoje vlastné predstavy, čo sa týka návrhu a vzhľadu. Spoločnosť Viega tieto výzvy naplnila novým programom Advantix. Z niekoľko málo výrobkov sa dajú individuálne zostavovať sprchové žliabky s výrazným dizajnom. To zjednodušuje skladovanie i objednávanie.

 

Modulárny stavebnicový systém nového sprchového žliabku sa skladá z dvoch základných telies v piatich dĺžkach. Okrem toho sa dá vyberať z troch odtokov, montážnych nožičiek v dvoch stavebných výškach, z troch prevedení rámov a z piatich rôznych roštov. Všetky diely je možné vzájomne kombinovať. Pri voľnom výbere zloženia a vzhľadu sa teda objedná iba to, čo je pre príslušnú kúpeľňu skutočne nutné. To zjednodušuje skladovanie vo veľkoobchode a u remeselníkov – aj keď má stavebník celkom špeciálne prianie.

 

advantix01

Flexibilita v nerezovej oceli: inovačným stavebnicovým systémom Advantix od firmy Viega môže remeselník zostaviť sprchové žliabky celkom individuálne. (Foto: Viega)

 

Veľa kombinačných možností

Tenké základné telesá nového programu Advantix sa montujú priamo do podlahy alebo priamo na stenu. V spojení so štandardným odtokom má žľab stavebnú výšku 95 mm. Pokiaľ je povrchová vrstva podlahy nižšia, je možnosť  odtok v mieste inštalácie ešte skrátiť. Alternatívne sa dá objednať sanačný odtok s výškou 70 mm vrátane plochých montážnych nožičiek.

 

V prípade kolmého odtoku je možné montážnu výšku dokonca znížiť až na 40 mm. Odtok okrem toho je možné použiť s protipožiarnou potrubnou priechodkou Advantix R120 vo vŕtaných prestupoch; ideálne napríklad vo viacpodlažnej bytovej výstavbe.

 

U obidvoch vodorovných odtokoch je možné odpadové potrubie naviac inštalovať medzi montážnymi nožičkami priamo pod sprchovým žľabom.

Dosiahne sa tým možnosť použiť povrchovej vrstvy podlahy v mieste  sprchy v dostatočnej výške a bez prerušenia, ktorá je v rovnakej úrovni s podlahou kúpeľne.

 

Odtokové výkony sprchových žľabov sa podľa prevedenia pohybujú medzi 0,4 a 1,1 l/s. Trvale bezpečné spojenie medzi odtokom a telesom žliabku zaisťuje inovatívne zaklapávacie spojenie. Súčasne je umožnená montáž komponentov.

 

advantix02

Podľa nárokov na vzhľad je možné elegantne tenké sprchové žliabky Advantix opatriť roštom z nerezovej ocele alebo obložiť dlaždicami. (Foto: Viega)

 

Vysoký nárok na bezpečnosť, dizajn a kvalitu

Rovnako tak rozhodujúce ako bezpečnosť je pre stavebníka i vysoká kvalita základných telies a pohľadových roštov a ich spracovanie. Tieto atribúty spĺňajú popieskované príruby, inovačné technológie sifónov s vysoko účinným zápachovým uzáverom a vtokovej medzery širokej len 5 mm.

 

V stavebnicovom systéme nových sprchových žliabkov Advantix z nerezovej ocele ponúka firma Viega päť rôznych pohľadových roštov a tri varianty rámov. Štandardné pohľadové rošty je možné dodať v matnej a vysoko lesklej nerezovej oceli. Alternatívne sú okrem iného k dispozícii prevedenia zo skla alebo pre vkladanie dlaždíc.

 

Aké rošty s akými rámami sa budú kombinovať, to rozhodne sám stavebník. Vzhľad v každom prípade presvedčí tenkou, zredukovanou konštrukciou.

 

Nové sprchové žliabky Advantix z nerezovej ocele je možné dodať na jar 2016.

 

advantix03

Pri rôznej variabilite nových sprchových žliabkov Advantix z nerezovej ocele firma Viega dôsledne dbala na znaky kvality ako je vysoko kvalitné spracovanie sprchových žliabkov alebo popieskovanie izolačnej príruby. (Foto: Viega)