ŠTÍHLE A MÚDRE

Kontakt:Karadžičova 10821 08, Bratislavatel: 02/4920 3071email: sekretariat.sk@geberit.comWeb: www.geberit.sk
Detaily o firme

Nové umývadlové batérie Geberit pre verejné a poloverejné sanitárne zariadenia

 

Nové umývadlové batérie Geberit sú dobrým príkladom toho, že elektronické armatúry môžu byť napriek zažitým predstavám štíhle, elegantné a zároveň veľmi pevné a odolné. Možno ich nainštalovať rýchlo a bez akýchkoľvek problémov do umývadla alebo do steny. Nový systém umývadlových batérií Geberit bol uvedený na trh v apríli 2017.

 

Elektronické batérie umožňujú hygienicky dokonalé umytie rúk, pretože pri spúšťaní a zastavovaní vody sa ich vôbec nedotýkate. Používajú sa v sanitárnych zariadeniach verejných a poloverejných budov, akými sú napríklad letiská, nákupné centrá, školy, bary a reštaurácie. Predovšetkým v hojne navštevovaných miestach musia tieto batérie vydržať veľký nápor a niekedy aj hrubé zaobchádzanie. Okrem toho sú bežné umývadlové batérie a ich elektronika neustále vystavené vysokej úrovni vlhkosti, čo môže tiež viesť k ich poruchám.

 

piave

Jednoduchý a pôsobivý dizajn novej umývadlovej batérie Geberit Piave

 

Nový systém umývadlových batérií Geberit predstavuje zaujímavé riešenie – s výnimkou infračerveného snímača sú všetky elektronické časti vrátane zmiešavača, ventilov a pripojenia na elektrinu umiestnené v oddelenej funkčnej krabici s rozmermi 14 x 14 cm. Táto sa montuje pod omietku alebo na omietku do jednoducho prístupného miesta pod umývadlom, kde je bezpečne chránená pred vlhkom.

 

duofix

Novonavrhnuté montážne prvky Duofix pre umývadlá určené na montáž do ľahkých priečok postavených suchým procesom sú špeciálne pripravené na jednoduchú a spoľahlivú montáž nástenných a stojančekových umývadlových batérií Geberit

 

Prednosti nástenných batérií

Bezdotykové nástenné batérie sú mimoriadne praktické. Ponechávajú celé umývadlo voľné, čím výrazne uľahčujú jeho čistenie. Okrem toho sa pod nimi veľmi pohodlne umývajú ruky. Dôvod, kvôli ktorému sa tieto batérie napriek svojim jednoznačným výhodám tak málo inštalujú, je pomerne banálny – doteraz neexistovalo prakticky žiadne riešenie pre ich spoľahlivé projektovanie a bezchybnú inštaláciu.

 

Nový systém umývadlových batérií Geberit je dobrým príkladom inovácie, z ktorej môžu ťažiť ako projektanti ZTI, tak inštalatéri. Vďaka tomu, že sú nástenné batérie integrované do montážnych prvkov Geberit, je ich montáž do predsteny rovnako rýchla ako montáž stojančekových batérií a riziko chyby sa znižuje na minimum.

 

Dizajn z dielne Christopha Behlinga

Návrhárom sa otvorili úplne nové možnosti dizajnového stvárnenia, pretože funkčné časti batérie už nie sú súčasťou jej tela. Vďaka tomu mohol vzniknúť v londýnskom návrhárskom štúdiu Christoph Behling Design štíhly, nadčasový a elegantný tvar modelov Piave a Brenta. Obidva existujú v nástennej aj stojančekovej verzii v dĺžkach 170 mm a 220 mm a možno ich kombinovať prakticky s akýmkoľvek umývadlom.

 

brenta

Nová umývadlová batéria Geberit Brenta pôsobí ako strohý, takmer architektonický objekt

 

Hospodárna prevádzka a jednoduchá údržba

Napájanie elektrinou možno riešiť hneď tromi spôsobmi: zo siete, z batérie alebo z vlastného nezávislého generátora, ktorý je poháňaný prúdom vody vo vodovodnom potrubí. Pri napájaní generátorom nevznikajú žiadne dodatočné náklady na odber elektriny alebo výmenu batérií. Spôsob napájania elektrinou možno kedykoľvek neskôr zmeniť, napríklad dodatočnou montážou generátora. Všetky komponenty na reguláciu a servis, vrátane prípojok na vodu a elektrinu, sú umiestnené na bezpečnom a suchom mieste vo funkčnej krabici pod umývadlom a možno ich v niekoľkých jednoduchých krokoch nastaviť alebo vyčistiť.