TEPELNÉ ČERPADLÁ IVAR.HP EHPOCA

Tepelné čerpadlá sa dnes stali rovnocennou voľbou pri rozhodovaní o zdroji vykurovania rôznych druhov objektov. Platí to ako pre hotely, penzióny, bytové domy, výrobné haly, tak i predovšetkým pre rodinné domy. V povedomí širokej verejnosti zostáva väčšinou princíp tepelného čerpadla zahalený rúškom tajomstva, ale vďaka skúsenostiam stále sa rozrastajúcej skupiny užívateľov, už prevláda názor, že sa naozaj jedná o veľmi dobrú a hlavne úspornú technológiu.

 

Naša spoločnosť IVAR CS spol. s r.o., ktorá v nedávnej dobe oslávila dvadsaťročné výročie svojho veľmi úspešného pôsobenia na českom a slovenskom trhu v oblasti kúrenárskej techniky, neustále prichádza k svojim veľkoobchodným partnerom s novými a predovšetkým zaujímavými výrobkami. Pred niekoľkými rokmi sme rozšírili svoje portfólio o ponuku tepelných čerpadiel. Táto ponuka sa veľmi rýchle rozrástla cez domovské čerpadlá, tiež o značku Emmeti a hlavne o veľmi kvalitné švajčiarske čerpadlá značky CTA. Výrobky značky CTA sú dokonalou súhrou kvalitných komponentov a neskutočne prepracované, precízne a do detailu premyslené montáže s dôrazom na minimálnu vyžarovanú hladinu hluku a špičkové výkonové parametre. Výrazne zmenili náš pohľad na to ako môžu tepelné čerpadlá vypadať a následne tiež podľa tejto skúsenosti vyberáme ďalších dodávateľov.

 

Aby sme i naďalej presadzovali nové kvalitné a úsporné riešenia s ohľadom na najnovšie svetové trendy, rozhodli sme sa Vám v tomto roku predstaviť tepelné čerpadlá značky EHPOCA. Sú to tepelné čerpadlá systému vzduch-voda, vybavené najmodernejšími technológiami. Základom je použitie technológie DC INVERTER pri motoroch kompresorov, kde je pre riadenie využívaná technológia PWM-Plus (Pulse Width Modulation), vďaka ktorej zariadenie dosahuje po celú sezónu vysokých hodnôt COP.

 

IVAR.HP EHPOCA je tepelné čerpadlo určené pre vykurovanie, chladenie a ohrev TV. Pozostáva z dvoch jednotiek. Vonkajšia časť obsahuje už zmieňovaný kompresor s reguláciou otáčok, výparník s aerodynamickými tichými ventilátormi, taktiež s riadenými otáčkami, elektronický expanzný ventil, reverzný ventil, oddeľovač kvapaliny a ďalšie prvky. Vlastná elektronická regulácia otáčok obsahuje tiež radu ochrán motora a to ako pred preťažením, prepätím, nadmernou teplotou, taktiež proti zmene sledu fáz.  Povrchová úprava jednotky počíta s vysokou vonkajšou záťažou. Kryty sú vyrobené z pozinkovaného plechu podľa normy UNI EN 10142 a vybavené epoxidovým polyesterovým lakom nanášaným práškovou technológiou. Tieto úpravy zaisťujú vysokú odolnosť proti korózii a tiež odolnosť voči vplyvom UV žiarenia.

 

ivar-vnut.jpg

IVAR.EHPOCA vnútorná jednotka

 

Vnútorná jednotka je riešená ako nástenná veľkosti bežného plynového kotla a nájdeme v nej kvalitný nerezový doskový výmenník, odstredivé obehové čerpadlo, diferenčný tlakový spínač, expanzomat, prípadne bivalentný  zdroj a veľmi zaujímavo riešenú riadiacu jednotku, ktorá je rozdelená na prístupný ovládací panel pre obsluhu a vnútorný skrytý panel pre technika. Táto zostava je tiež opláštená kvalitným krytom z pozinkovaného plechu a k lakovaniu je použitý epoxidový lak vypaľovaný pri teplote 180 °C.

 

 ivar-vonk.jpg

IVAR.EHPOCA vonkajšia jednotka PANASONIC

 

Medzi sebou sú tieto jednotky prepojené chladiarenským medeným potrubím a kabelážou. Ako teplonosná látka je využívané chladivo R410A, ktoré zaručuje vysokú úroveň energetickej účinnosti a je šetrné k životnému prostrediu.

 

Tepelné čerpadlá IVAR.HP EHPOCA dodávame vo výkonovej rade 8, 12, 15 a 18 kW (pri A7/W35) a to vo vyhotovení so zabudovaným bivalentným zdrojom 6 kW alebo bez neho.

 

Kvalitné vyhotovenie tepelných čerpadiel IVAR.HP EHPOCA a výborné výsledky skúšok sú zárukou mnohých spokojných zákazníkov, ktorí volia tento moderný spôsob vykurovania a nie je im ľahostajný ani vzhľad jednotky, ktorý dotvára prostredie ich obydlia.

 

ivar-logo.jpg 

Obchodní a technické zastoupení IVAR CS, spol. s r. o.
Velvarská 9, Podhořany, 277 51 Nelahozeves II,
tel.: +420 315 785 211-2, fax: +420 315 785 213-4,
e-mail: info@ivarcs.cz,
www.ivarcs.cz

 

Obchodno-technická kancelária IVAR SK, spol. s r. o.
Hodžova 261/1, 907 01 Myjava,
tel.: +421 346 214 431-2, +421 905 445 402,
e-mail: ivar@stonline.sk, www.ivarsk.sk