Tepelné čerpadlo Vaillant získalo zlatú medailu na Aquatherme

Kontakt:Pplk. Pľjušťa 45909 01, Skalicatel: 034/6966101email: vaillant@vaillant.skWeb: www.vaillant.sk
Detaily o firme

Zlatú medailu na veľtrhu Aquatherm Nitra 2017 získalo tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive vzduch/voda. Značka Vaillant ho predstavila 7.-10. februára 2017 v rámci svojej expozície, ako jeden z výnimočne šetrných produktov s označením Green iQ.

 

Ide o univerzálne a inteligentné tepelné čerpadlo. Ocenenie získalo za vysokú účinnosť a použitie recyklovateľných materiálov. „Dosahuje výstupnú teplotu až 65 °C, má nízke prevádzkové náklady, spoľahlivo pracuje až do teploty vzduchu - 22 °C a v letných mesiacoch ho vieme využiť na aktívne chladenie,“ povedal Ing. Juraj Malík, produktový manažér značky Vaillant.

 

zlata 

Zlatú medailu na veľtrhu Aquatherm získalo tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive značky Vaillant.

 

Flexibilné zelené riešenie

Životné prostredie môže poskytnúť až 75 % potrebnej energie zadarmo. A to na vykurovanie, prípravu teplej vody aj chladenie. Výhodou je, že domácnosti sa pri flexoCOMPACT exclusive môžu flexibilne rozhodnúť. Zariadenie totiž dokáže využívať každý z prírodných zdrojov tepla: zem, vodu alebo vzduch. Závisí len od nich, k akému zdroju energie sa priklonia. „Vstupnú investíciu im vynahradia minimálne prevádzkové náklady a nenáročné ovládanie vykurovania i prípravy teplej vody,“ povedal J. Malík. Tepelné čerpadlo má integrovaný 185 l zásobník teplej vody a je vhodné pre novostavby i modernizácie, pre rodinné aj menšie bytové domy. Je vyrábané v Nemecku a jeho srdcom je kvalitný scroll kompresor, na ktorý sa vzťahuje 10-ročná záruka. Tepelné čerpadlo disponuje vysokou energetickou účinnosťou A++ a má novovyvinutý vysokoúčinný chladivový okruh, ktorým dosahuje vyššie COP. Možno ho pohodlne ovládať na diaľku so smartfónom alebo tabletom prostredníctvom aplikácie multiMATIC.

 

clovek 

 

Ekologické a mimoriadne tiché

Na veľtrhu v Nitre bol ocenený konkrétny typ tepelného čerpadla flexoCOMPACT exclusive vzduch/voda. Pre domácnosti predstavuje veľmi praktické riešenie, pretože umožňuje dosiahnuť najvyšší komfort na minimálnom priestore. Zavážia nielen jeho kompaktné rozmery, ale aj rýchla inštalácia a najnižšia hlučnosť spomedzi tepelných čerpadiel dostupných na trhu. Jeho mimoriadne tichá, zvukovo optimalizová vonkajšia jednotka s názvom aroCOLLECT býva nainštalovaná vonku na pozemku. Pracuje potichu vďaka plne modulovanému ventilátoru, ktorý bol vyvinutý s ohľadom na normy pre detské ihriská. „Vďaka dôkladnému tlmeniu vibrácií a efektívnej zvukovej izolácii je hlučnosť vonkajšej jednotky iba 42 dB,“ dodal J. Malík. Na veľtrhu Aquatherm predstavila značka Vaillant aj ďalšie produkty zelenej energie: Napríklad kombináciu tepelného čerpadla aroTHERM vzduch/voda a hydraulického modulu uniTOWER či beztlakovú solárnu zostavu auroSTEP plus. Ukázala aj novinku recoVAIR VAR 60, ktorá je profesionálnym decentralizovaným riešením vetrania a rekuperácie tepla najmä pre rekonštrukciách rodinných alebo bytových domov.

 

rebrik

  Ocenené tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive.