Vaillant predstavil inovácie na ISH 2017 vo Frankfurte

Kontakt:Pplk. Pľjušťa 45909 01, Skalicatel: 034/6966101email: vaillant@vaillant.skWeb: www.vaillant.sk
Detaily o firme

Na prestížnom veľtrhu ISH 2017 vo Frankfurte predstavila značka Vaillant zelené i digitálne novinky z oblasti vykurovania. Malé závesné tepelné čerpadlo, decentralizovaný systém vetrania s rekuperáciou tepla, novinky pre smart-home a nová smart-regulácia vykurovania sú maximálne zamerané na pohodlie zákazníka.

 

Mini riešenia pre maxi komfort

Zeleným riešením, ktoré zaberie minimum miesta a prináša maximum pohodlia je nové monoenergetické závesné tepelné čerpadlo geoTHERM s výkonom 3 kW. Spĺňa všetky požiadavky na vykurovanie v nízkoenergetickom či pasívnom dome. Vďaka jeho malým rozmerom je inštalácia vo vnútri budovy oveľa ľahšia. Tepelné čerpadlo zem/voda má mimoriadne tichý chod a je kombinovateľné so zásobníkmi na prípravu teplej vody i hydraulickými modulmi. Značka Vaillant vo Frankfurte predstavila aj lokálne, decentralizované riešenie vetrania a rekuperácie tepla jednotlivých miestností recoVAIR VAR 60. Ide o systém, ktorý možno namontovať aj dodatočne, v rámci modernizácie. Toto priestorovo úsporné riešenie je ideálne pre vetranie apartmánov či jednotlivých izieb v rodinných domoch. Umožňuje znížiť náklady na kúrenie a ochrániť budovu proti vlhkosti a plesniam.

 

závesné 

Závesné tepelné čerpadlo geoTHERM.

 

Tri kroky k smart-home

Na diaľku cez smartfón už dnes možno nastavovať rolety, vetranie, garážové brány i vykurovací systém. Značka Vaillant preto na veľtrhu ISH predstavila platformy a aplikácie pre vytvorenie smart-home. Jej cieľom je nastaviť jednotný štandard pre prepojenie všetkých na diaľku ovládaných zariadení v domácnosti. Značka Vaillant sa pridala k platforme IFTTT (“if this, then that”), v rámci ktorej tablety, smartfóny a aplikácie môžu komunikovať medzi sebou a navzájom na seba reagovať. Regulácia vykurovania je možná aj s novou free aplikáciou QIVICON, ktorá zastrešila inteligentné domáce zariadenia všetkého druhu a rozmanitých značiek pod jeden technický dáždnik. Ich funkcie sa taktiež môžu vzájomne kombinovať a nastavovať cez smartfón, tablet či počítač. Značka uviedla na trh aj inteligentnú a individuálnu smartfónovú reguláciu vykurovania a teploty jednotlivých miestností domu či bytu. Novinka s názvom ambiSENSE umožňuje spontánne nastavenie teplôt smartfónom, alebo priamo na termostatickom ventile či termostate. Ventily ambiSENSE sa na radiátory inštalujú jednoducho, bez použitia náradia. Výsledkom je komfort, efektivita a nižšie náklady na vykurovanie.

 

ambisense

Nové ventily ambiSENSE.

 

Novinky orientované na budúcnosť

Elektrická energia je médiom budúcnosti, pokiaľ ide o dodávku tepla a teplej vody. Na veľtrhu ISH 2017 bola predstavená decentralizovaná výroba elektrickej energie s novým, komplexným a plne koordinovaným fotovoltaickým systémom auroPOWER. Elektrinu vyrába spôsobom šetrným k životnému prostrediu a jeho inštalácia je uľahčená vďaka predkonfigurovaniu sady. Na veľtrhu Vaillant prezentoval aj dva výnimočne šetrné zásobníky na ohrev vody s označením Green iQ. Zariadenia uniSTOR exclusive a auroSTOR exclusive v porovnaní s bežnými zásobníkmi znižujú tepelné straty o až polovicu. Až 82 percent materiálov, z ktorých sú vyrobené, je recyklovateľných. Majú najlepšiu možnú energetickú triedu A a kapacitu 300, 400 alebo 500 l. Viac sa dozviete na: www.vaillant-group.com

 

zásobníky

 Zásobníky na teplú vodu uniSTOR exclusive a auroSTOR exclusive.