NOVÉ DESIGNOVÉ RADIÁTORY A REKUPERAČNÍ JEDNOTKY

v plné parádě na veletrhu AQUATHERM 2017 v Nitře    

 

Zehnder, přední evropský výrobce designových radiátorů, komfortního větrání s rekuperací tepla a stropních sálavých panelů představil na veletrhu AQUATHERM v Nitře (7.-10.2.) hned několik novinek: Vysoce účinné a tiché větrací jednotky nové generace Zehnder ComfoAir Q, přinášející do rodinných domů nejvyšší úroveň komfortu bydlení. Malé decentrální větrací jednotky, rovněž s rekuperací tepla, vhodné pro menší byty a rekonstrukce. Nové designové radiátory pro koupelny a obytné prostory. Bytové radiátory vhodné pro nízkoteplotní soustavy. Neváhejte a navštivte expozici Zehnder a prohlédněte si novinky na dalších veletrzích: CONECO Bratislava, 22.-25.3. ▪ SHK Brno 28.-29.4. ▪  FOR ARCH Praha Letňany, 19.-23.9.2017

Nová generace větracích jednotek Zehnder Comfoair Q

o 5 % vyšší rekuperace, o 8 dB (A) nižší hlučnost, o 10 % nižší spotřeba energie

Zehnder, evropský leader v oblasti inovativních řešení pro komfortní větrání s rekuperací tepla přichází na český trh s novou generací větracích jednotek Zehnder ComfoAir Q, které v mnoha aspektech převyšují konkurenci a patří bez nadsázky k tomu nejlepšímu na českém trhu. V tomto článku stejně jako na veletrzích AQUATHERM v Nitře (hala F) a CONECO v Bratislavě (hala B1 č. 501) máte jedinečnou příležitost se s novými rekuperačními jednotkami seznámit. Prodej byl zahájen 1. ledna 2017, jednotky jsou skladem u vybraných odborných velkoobchodů a partnerů k okamžitému dodání a instalaci.

VYKUROVANIE, OHREV VODY A VETRANIE V JEDNOM – RIEŠENIE TOWER S REKUPERAČNÝM VETRANÍM CWL-T-300 EXCELLENT

Efektívne vetranie so spätným získavaním tepla (rekuperáciou) znižuje možnosť vzniku nebezpečných plesní a škôd v dôsledku pôsobenia vlhkosti. Súčasne sa znižuje hladina CO2, čím sa výrazne zlepšuje kvalita života po zdravotnej stránke – znižuje sa prašnosť a človeka neohrozujú bolesti hlavy alebo prievan, peľ, emisie hluku, prípadne i hmyz. Významným benefitom je zabezpečenie trvalého prísunu čerstvého vzduchu a získanie úspor na vykurovaní.

REÁLNA ÚSPORA KONDENZAČNÉHO OHRIEVAČA VZDUCHU? OBROVSKÁ. VYKONALI SME MERANIA V SKUTOČNEJ PREVÁDZKE.

Hlavným cieľom experimentálneho merania bolo porovnať inovatívnu technológiu kondenzačnej jednotky s tradičnými ohrievačmi vzduchu, ktoré fungujú na princípe ON/OFF, najmä vzhľadom na spotrebu plynu a s tým spojené prevádzkové náklady. Zistené výsledky ponúkajú investorom úspory plynu, na ktoré by ani nepomysleli.

KOMFORTNÍ VĚTRÁNÍ S REKUPERACÍ TEPLA PRO RODINNÉ DOMY A BYTY

Jedině kombinací kvalitní větrací jednotky a hygienických zdravotně nezávadných rozvodů vzduchu přinese investice do systému větrání kýžené přednosti jako trvalý přívod čerstvého vzduchu, úspory nákladů na vytápění 30 – 50 %, odstranění vlhkosti a plísní, odstranění průvanu a snížení prašnosti stejně jako zvyšování hodnoty stavby.

Správna klimatizácia dokáže šetriť peniaze i zdravie

Milujeme slnko na dovolenke, pri vode alebo pri posedení na terasách s priateľmi. Keď prídeme do interiérov našich domov či bytov, chceme si oddýchnuť a schladiť sa. Zdravé ochladzovanie vám zaručí výber kvalitnej klimatizácie.

Koncepty a typy vzduchotechniky pre rozľahlé priestory. Základný sprievodca pre projektantov a investorov.

Továrne, sklady, hypermarkety a ďalšie rozľahlé priestory sú pre systémy HVAC veľkou výzvou. Ktorý z konceptov a systémov si vybrať?

Existujú dva rôzne dôvody, prečo rozľahlé vnútorné priestory a haly predstavujú problémy z hľadiska technického zariadenia. Prvý dôvod je zrejmý: priestory sú veľké a tradičné systémy sú vytvorené pre menšie priestory. Druhý dôvod závisí na využití priestorov. Hypermarket má iné potreby ako sklad liečiv, výstavná hala má iné požadavky na ventiláciu ako sklad v papierenskej výrobe. Navyše, využitie budov sa neustále mení. Tam, kde sa dnes vyrábajú skrutky, sa zajtra môžu konať kultúrne podujatia. Výrobcovia vzduchotechnických zariadení sa snažia uspokojiť aj tieto nároky.

Vliv větracího systému s entalpickým výměníkem na interiérové mikroklima

Interiérové mikroklima v obytných budovách je ovlivňováno lidmi, kteří v nich žijí. V důsledku přítomnosti a aktivit osob (jako je např. vaření a sprchování) a přítomnosti rostlin zde narůstá vzdušná vlhkost.  Úkolem větracího systému je také snižovat vysokou vlhkosti vzduchu v interiéru. Vnitřní vzduch je v zimě nahrazován studeným venkovním vzduchem, který zpravidla obsahuje méně vlhkosti než interiérový vzduch.

Maximálne účinné chladenie pre dátové centrá

Dátové centrá sú neoddeliteľnou súčasťou väčšiny moderných adminitratívnych budov a spotrebujú množstvo energie. Nemusí to však byť vždy pravda.

Vysoko kvalitné a hygienické rozvody vzduchu pre vetranie s rekuperáciou v rodinnom dome. Teraz za mimoriadnu cenu!

 

Jedine voľbou kvalitných vetracích rúrok a rozvodov vzduchu získa zákazník vo svojom rodinnom dome to, čo od systému vetrania s rekuperáciou tepla očakáva = stále čerstvý čistý vzduch. Na rozdiel od vetracej jednotky sa rozvody zabudovávajú do stavby a po ich inštalácii už k nim nie je prístup alebo je veľmi obmedzený. Preto je nutné rozvodom vzduchu venovať veľkú pozornosť!