VIAC AKO LEN OBYČAJNÁ VÝMENA ZARIADENIA

Kontakt:Zdíkovská 61/3030150 00, Praha 5tel: 595 054 93300420email: info@viega.czWeb: www.viega.cz
Detaily o firme

Emocionálny návrh kúpeľne

 

Sanácia kúpeľne je komplexná úloha. Projektant kúpeľní tu často nachádza malé miestnosti, nevýhodné pôdorysy alebo obmedzené stavebné podmienky. Avšak stavitelia si prajú modernú a perspektívnu kúpeľňu, ktorú budú môcť bez obmedzenia využívať aj v pokročilom veku. Ako projektant kúpeľní dokáže vyhovieť všetkým požiadavkám, ukazuje firma Vervoorts z Kranenburgu, ktorá sa špecializuje na sanitárnu, vykurovaciu a klimatizačnú techniku.

 

Špecialista na kúpeľne Ulrich Vervoorts vie, že komfort požadovaný staviteľmi sa dá často dosiahnuť len novým a dômyselným rozdelením miestnosti. Na prvom mieste je pre neho individuálna architektúra kúpeľne, nasledovaná zariadením, ktorá vedľa bezchybnej funkcie dokáže zaujať tiež ušľachtilými materiálmi a vynikajúcim dizajnom. Stručne povedané: Ide o emocionálny nádych kúpeľne. Ako sa to môže podariť, ukazuje príklad z praxe, kde sa v priebehu len štyroch týždňov premenila kúpeľňa v podkroví na pôsobivú kúpeľňu snov.

 

vervo1

Počiatočná situácia: Funkčne zariadená kúpeľňa, ktorá má z dnešného pohľadu ešte veľký potenciál na zlepšenie. . (Foto: Viega)

 

Flexibilita pred stenou

Projektant kúpeľní najprv rozdelil pomocou predstenového systému Steptec od firmy Viega kúpeľňu o veľkosti jedenásť metrov štvorcových na samostatne funkčné oblasti: miesto pre umývadlo, WC, vaňovú a sprchovaciu zónu. Montážne koľajnice boli preto presne skrátené sekačkou na koľajnice priamo na mieste, namontované pomocou systémových spojok s niekoľko málo pohybmi, a potom ukotvené na dlážku, stenu a strop. Predstenový systém Steptec pracuje s dvoma komponentmi, predstenovou koľajnicou a spojkou, pričom spojka je multifunkčný prvok. Zvláda nielen štandardné montážne situácie v uhle 45 stupňov alebo 90 stupňov, ale je možné ju flexibilne inštalovať aj na šikmý strop v podkroví. To umožňuje kĺb, ktorý sa môže v prípade potreby použiť spoločne so spojkou.

 

vervo2

Fáza výstavby: Predstenové inštalačné prvky sú umiestnené a už z časti opláštené. . (Foto: Viega)

 

V našom prípade slúži predstenová konštrukcia ako deliaca priečka na osadenie vane a na zadnej strane na uchytenie WC a sprchy, vrátane všetkých zabudovaných rúr. Pekný vedľajší efekt: Predstena zamedzuje priamemu pohľadu na WC.

 

vervo3

Systém Steptec od firmy Viega je možné použiť tiež v podkroví so šikmým stropom alebo ako nosnú konštrukciu pre plochu na sedenie (na obrázku vpravo). . (Foto: Viega)

 

Častý problém malých kúpeľní s úložným miestom vyriešil odborník na sanáciu tak, že využil duté priestory v predstenovom systéme a integroval tu súpravu WC štetky a držiaku toaletného papieru.

 

vervo4

Priestory medzi jednotlivými prvkami slúžia napríklad k zabudovaniu zariadenia pre WC alebo ich je možné, ako aj v našom prípade, využiť ako miesto pre peknú integráciu súpravy WC štetky a držiaku toaletného papiera. . (Foto: Viega)

 

„Pre nás,“ rekapituluje Ulrich Vervoorts použitie systému, „spočívajú výhody predstenovej inštalácie predovšetkým v optimalizovaných stavebných postupoch. Patrí tu napríklad vysoká flexibilita pred stenou, a to nielen z hľadiska stavebných podmienok, ale tiež s ohľadom na špeciálne prianie zákazníkov. Veľmi dôležité sú však tiež kratšie a predovšetkým pre staviteľov pevné termíny výstavby.“

 

vervo5

Presvedčivá premena: Deliaca predstena architektonicky štýlovo rozdeľuje miestnosť a slúži na jednej strane k inštalácii vane, na druhej strane sprchy a v zadnej časti WC. (Foto: Viega)

 

Funkčnosť a dizajn

Sprchový kút typu Walk-in poskytuje vďaka svojej presnej výstavbe dostatočnú voľnosť pohybu a priestornú plochu aj v podkrovnej kúpeľni so šikmým stropom. Priestor sa opticky otvorí a vďaka bezprahovému prechodu do oblasti sprchy je presne predurčeným riešením kúpeľne aj pre využitie v budúcnosti.

 

vervo6

V podkroví so šikmým stropom poskytuje sprcha typu Walk-in dostatočný priestor a potrebný komfort. Lavička obložená dlaždičkami je užitočnou pomôckou pri každodennej hygiene nielen pre seniorov. (Foto: Viega)

 

Sprchový žľab Advantix, umiestnený decentne u stredne vysokej predsteny, je harmonicky začlenený do podlahy. Modulárny stavebnicový systém nového sprchového žľabu Viega sa skladá z dvoch typov základných telies v piatich dĺžkach. Okrem toho sú na výber tri odtoky, montážne nožičky v dvoch rôznych výškach, tri prevedenia rámu a päť rôznych roštov. Všetky súčasti je možné pritom bez problémov kombinovať. Projektant kúpeľní Ulrich Vervoorts sa rozhodol pre variantu odtoku ku stene a rám z nerezovej ocele v spojení s dizajnovým roštom z čierneho bezpečnostného skla.

 

vervo7

Nenápadné, ale osvedčené kvalitné prvky: Sprchový žľab Advantix s dizajnovým roštom z čierneho bezpečnostného skla sa harmonicky začleňuje do dlažby. (Foto: Viega)

 

Pre staviteľa bolo navyše dôležité, aby bol čiernobiely štýl zariadenia, prevládajúci v celom dome, zachovaný tiež v kúpeľni. Toto zadanie bolo zrealizované do posledných detailov – aj ovládacie tlačidlo na splachovanie WC splňuje farebný koncept tým, že bol použitý model farby parsol/čierna v kombinácii s bielymi dlaždičkami. Ďalší pekný efekt: Ovládacie tlačidlá zo série Visign for Style je možné inštalovať do roviny zároveň s dlaždičkami. To umožňuje ukrytie voliteľného montážneho rámčeku so základným telesom ovládacej jednotky do steny. Rámček je možné pritom prispôsobiť rôznym štandardným hrúbkam dlaždičiek a vlastné ovládacie tlačidlo je možné presne vložiť do jednej roviny s dlaždičkami.

 

vervo8

Polovysoká predstena oddeľuje oblasť WC od sprchy typu Walk-in. WC je otvorené, ale týmto spôsobom je mimo zorné pole. (Foto: Viega)

 

Zhrnutie

Staviteľ dnes očakáva od svojej kúpeľne omnoho viac ako v minulosti – aj pri sanácii. Kúpeľňa má poskytovať úplný komfort, dobre vyzerať a pritom byť nenáročná na údržbu. Firma Vervoorts doteraz dokázala ponúknuť zákazníkom riešenie každej požiadavky – a to tiež vďaka firme Viega, ako zdôrazňuje Ulrich Vervoorts: „Už viac ako 20 rokov pracujeme s výrobkami spoločnosti Viega a vždy sme sa mohli spoľahnúť na know-how a servisné zázemie tejto firmy. Podpora a poradenstvo sú vo firme Viega úplnou samozrejmosťou.“

 

Podobné odporúčané články: