Viega Megapress G – systém spojovania hrubostenných oceľových rúrok lisovaním „za studena“ teraz aj pre plynové inštalácie.

Kontakt:Zdíkovská 61/3030150 00, Praha 5tel: 595 054 93300420email: info@viega.czWeb: www.viega.cz
Detaily o firme

Rýchlejšie, hospodárnejšie a bezpečnejšie

 

Vďaka systému Megapress od firmy Viega je možné spojovať hrubostenné oceľové rúrky metódou lisovania za studena. Rúrky sa spoja v sekunde – teda podstatne rýchlejšie ako pri zváraní. Odteraz je možné tento systém, ktorý má mnoho predností, využívať aj pre plynové inštalácie. Nové lisovacie spojky Megapress G sú schválené pre použitie v rozvodoch pre zemný plyn, kvapalný plyn, vykurovací olej, motorovú naftu, pre stlačený vzduch s prímesou oleja a pre technické plyny.

 

megapress

Zavedením žlto označených lisovacích spojok v systéme Megapress G je možné používať technológiu zalisovania „za studena“ aj pre inštalácie vedenia zemného a kvapalného plynu. (Foto: Viega)

 

Prostredníctvom lisovacích spojok Megapress G, ktoré sú vyrobené z oceľového materiálu 1.0308 so zinko-niklovým povlakom, je možné bezpečne spájať čierne, pozinkované, bezšvové, zvárané, priemyselne lakované alebo epoxidovou živicou povrchovo upravené oceľové rúrky. Špeciálny profilový tesniaci prvok z HNBR zaistí vždy potrebnú tesnosť lisovaného spoja, a to i v prípade, že povrch rúrok je nerovný a hrubý.

 

Ucelený sortiment

Tak ako vo všetkých lisovacích spojkách firmy Viega, aj v spojkách Megapress G je integrovaný osvedčený systém Viega SC-Contur, pomocou ktorého sa viditeľne prejaví netesnosť prehliadnutých nezalisovaných spojov. Po zalisovaní sú spoje rúr spoľahlivo tesné.

 

Sortiment systému Megapress G zahŕňa viac ako 100 položiek pre menovité svetlosti od ½“ do 2“. Okrem oblúkov a závitových prechodov sú to i T-kusy, redukcie, príruby, šróbenia a viečka.

 

megapress2

Sortiment systému Viega Megapress G obsahuje viac než 100 položiek, čo pokrýva všetky bežné prípady použitia. (Foto: Viega)

 

Aby sa zabránilo prípadným zámenám s inými systémami, lisovacie spojky Megapress G majú na sebe žlté označenie a sú zabalené v žltých sáčkoch. Ďalším bezpečnostným prvkom sú nálepky, ktoré sa nachádzajú na každej lisovacej spojke a ktoré sa po zalisovaní odstránia, aby bolo zrejmé, že spoj je zalisovaný.

 

megapress3

Vďaka systému Megapress G je možné hrubostenné oceľové rúrky spájať lisovaním rýchlo a bezpečne aj pri plynových inštaláciách. (Foto: Viega)

 

Zalisovanie spojok sa vyhotovuje prostredníctvom známych lisovacích nástrojov Viega. Okrem vzájomne zladených lisovacích čeľustí a lisovacích prstencov je súčasťou tohto programu tiež praktický kufrík s príslušenstvom. Tento kufrík obsahuje tri lisovacie čeľuste od ½“ do 1“, tri lisovacie prstence pre menovité svetlosti 1¼“ až 2“ a jednu kĺbovú ťažnú čeľusť. Vďaka lisovacím prstencom je možné s lisovacími spojkami ľahko pracovať i v stiesnených priestoroch.

 

megapress4

 

SC-Contur poskytuje aj pri systéme Viega Megapress G istotu nútenej netesnosti v nezalisovanom stave, čo pri montážnych prácach na stavenisku predstavuje veľkú bezpečnostnú výhodu. (Foto: Viega)

 

Systém Megapress

Zavedením spojovacieho systému Megapress začala Viega ako prvý výrobca využívať všetky výhody technológie rýchleho lisovania za studena pri inštaláciách z hrubostenných oceľových rúrok. Program s rozmermi od 3/8“ do 2“ zahŕňa všetky dôležité komponenty, ktoré sú potrebné pre pripájanie vykurovacích telies a pri inštaláciách oceľových rúrok vo vykurovacích a chladiacich zariadeniach. Systém zahŕňa tiež komponenty potrebné pre priemyselné aplikácie, ako rozvody stlačeného vzduchu alebo hasiace zariadenia. Súčasný systém lisovacích spojok pre hrubostenné oceľové rúrky tak firma Viega logicky rozširuje tiež o spojky pre plynové inštalácie označené ako Megapress G.