Vykurovacie doskové telesá pre nízkoenergetické stavby

Často kladenou otázkou je, či sú klasické doskové vykurovacie telesá vôbec vhodné pre nízkoenergetické stavby? Odpoveď je jednoduchá. Áno. Vykurovacie doskové telesá je bez problémov možné inštalovať do hociktorej nízkoteplotnej teplovodnej vykurovacej sústavy, vždy ide predovšetkým o pokrytie tepelnej straty jednotlivých miestností objektu. Táto tepelná strata a teplotný spád vykurovacej sústavy sú potom faktory ovplyvňujúce výslednú veľkosť a typ vykurovacieho telesa.

Retrodesign je IN! Článkový radiátor ATOL slaví úspěch

Společnost ISAN je tradičním tuzemským výrobcem topných těles. Dlouhodobě patří k největším producentům koupelnových trubkových radiátorů v České republice. S více jak šedesátiletou tradicí se pojí vysoké technické i estetické parametry všech výrobků, které si díky svým kvalitám získaly renomé jak v České republice, tak i na zahraničním trhu. Specializací společnosti je výroba radiátorů na míru dle požadavků a přání zákazníka.

S REGULÁCIOU ŠETRÍTE NA VYKUROVANÍ

Ako dosiahnuť maximálnu efektívnosť vykurovania?

Vymieňate starý tradičný kotol za nový kondenzačný? Je to správny krok, ktorý vám môže ušetriť 25-35% prevádzkových nákladov na vykurovanie, čo určite nie je zanedbateľnou položkou každého rodinného rozpočtu. Ešte výraznejšie úspory a hlavne optimalizovanie chodu vykurovania môžete docieliť vhodne zvoleným regulátorom. Vývoj ide veľmi rýchlo dopredu a dôležitou otázkou pri výbere regulátora je tiež kompatibilita jeho použitia s kotlom, nakoľko najnovšie typy regulátorov nemusia spolupracovať so staršími typmi kotlov.

Ako doma zmenežovať teplo a teplú vodu?

Aby zabral minimum miesta, nech inštalácia netrvá dlho, aby vykuroval šetrne a pripravil aj teplú vodu... To sú najčastejšie požiadavky majiteľov bytov a rodinných domov, ktorí si vyberajú nový kondenzačný kotol, alebo menia starý za nový. A aké sú v súčasnosti možnosti?

CHLADÍCÍ STROP FV PLAST

Ten kdo chce dnes mít ve svém domově příjemné prostředí po celý rok, musí uvažovat nejen o topení v zimě ale i o chlazení během horkých letních měsíců. Na první pohled se zdá, že se jedná o dvě problematiky, dva oddělené systémy, tak jak jsme je znali z nedávné minulosti. Vytápění a chlazení obytných, kancelářských i veřejných a průmyslových objektů lze ale řešit společně, protože je spojuje teplo, které v případě vytápění do budovy přivádíme nebo naopak odvádíme z budovy, v případě chlazení.

ISAN ponúka radiátory aj konvektory na mieru. Vyberie si každý

Spoločnosť ISAN je tradičným tuzemským výrobcom vykurovacích telies. Dlhodobo patrí k najväčším producentom kúpeľňových rúrkových radiátorov v Českej republike. S viac ako šesťdesiatročnou tradíciou sa spájajú vysoké technické i estetické parametre všetkých výrobkov, ktoré si vďaka svojím kvalitám získali renomé ako v Českej republike, tak aj na zahraničnom trhu. Špecializáciou spoločnosti je výroba radiátorov na mieru podľa požiadavkov a prianí zákazníka. Poďme si predstaviť základné výrobné rady.

Zehnder Charleston: unikátní radiátor – moderní i tradiční zároveň

Radiátor ZEHNDER CHARLESTON je špičkové topné těleso, které díky svým tradičním tvarům s moderní úpravou zapadne téměř do každého interiéru. My jsme navštívili téměř jeden a půl století starou vilu v Jižních Čechách, kde její majitelé promyšleným zařízením interiéru dotáhli univerzálnost Charlestonu k dokonalosti.

Najmodernejšie vykurovanie: Šetrné a ovládané cez smartfón

Novú dimenziu pohodlia môžete vo vašom dome či byte odštartovať nielen výmenou gauča, ale aj starého kotla za nový. Tie najmodernejšie prekvapia takmer o tretinu nižšími prevádzkovými nákladmi či možnosťou nastavenia cez smartfón, tablet a Wi-Fi.

ISAN predstavuje nové vykurovacie telesá pre rok 2018

Rovnako ako v minulých rokoch i tento rok sa pri vývoji a konštrukcii nových interiérových radiátorov odborníci z ISANu zamerali na spojenie funkčnosti, kvality a unikátneho vizuálneho riešenia. Výrobca vsádza aj na vysokú mieru individualizácie. Vďaka svojím mnohoročným skúsenostiam dokáže zákazníkom ponúknuť radiátory na mieru. V praxi je tak možné zvoliť si vlastnú veľkosť telesa, spôsob jeho pripojenia a ďalšie parametre. Na prianie dokáže ISAN všetky modely dodať v niektorom z 28 farebných odtieňov, zvoliť je možné taktiež bezfarebný lak. Špecialitou a tohoročnou novinkou je možnosť lakovania antibakteriálnou farbou na báze iónov striebra, ktoré poskytujú ochranu proti baktériám a hubám. Samozrejmosťou je potom možnosť objednať akékoľvek vykurovacie teleso v chrómu či v nereze.

RADIK RC - vykurovacie teleso s riadeným zatekaním

Napriek tomu, že je dnešný trh s vykurovacími telesami bohatý, doskové radiátory zostávajú aj naďalej obľúbenou klasikou. Aj tu však ide technický vývoj napred a výsledkom sú výrobky poskytujúce tepelnú pohodu, ktoré ale súčasne dokážu znížiť spotrebu energie na vykurovanie. KORADO predstavuje rad energeticky úsporných doskových vykurovacích telies RADIK RC s unikátnou konštrukciou riadeného zatekania.

Podlahové konvektory ISAN TERMO pre vykurovanie a chladenie

Konvektory od českého výrobcu ISAN sa už niekoľko rokov s úspechom používajú v obytných domoch, kanceláriách, halách a ďalších priestoroch, kde je potreba efektívne vykurovať, prípadne odtieniť prúdy chladného vzduchu. Nové typy podlahových konvektorov pod obecným označením FRC, kde „C“ reprezentuje skratku pre „COOLING“ umožňujú i efektívne chladenie. Konvektory sú vybavené energeticky úspornými ventilátormi, prevádzkovanými pri bezpečnom napätí 24 V s plynulým riadením otáčok.