KOMÍNY

Pre komíny platí STN EN 73 4201 Komíny a dymovody – Navrhovanie, realizácia a pripájanie spotrebičov palív o navrhovaní jednovrstvových komínov, viacvrstvových komínov, pretlakových a vysoko pretlakových komínov, komínových a vzduchových prieduchov. Komíny môžu byť zostavené ako komínové systémy, ktoré sa skladajú s použitím kompatibilných stavebných prvkov dodávaných alebo stanovených výrobcom, ktorý preberá záruku za celý komín. Alebo sú definované ako zložené komíny, ktoré sa v súlade s normou montujú alebo stavajú na stavbe s použitím kompatibilných stavebných prvkov, ktoré môžu pochádzať od jedného alebo rôznych výrobcov.

HELUZ VYKONAL SKÚŠKU KOMÍNOV NA PRISÁVANIE VZDUCHU

Najväčší český výrobca tehlových produktov značky HELUZ sa rozhodol zapojiť do diskusií zameraných na prisávanie spaľovacieho vzduchu komínovým telesom alebo samostatnou šachtou tak, že v spolupráci s Vysokou školou baníckou – Technickou univerzitou v Ostrave vykonal skúšku oboch systémov.

SCHIEDEL PERMETER – KOMÍN, KTORÝ MÁ ŠTÝL!

Výber komína by nemal byť len otázka peňazí. Dôležitým hľadiskom je jeho kvalita, bezpečnosť ako aj estetické prevedenie.

LEIER ROZŠIRUJE PONUKU KOMÍNOV O RAD ECO

Jar je ideálnym obdobím, kedy zabezpečiť, aby aj počas nadchádzajúcej zimy bolo v dome teplo, preto ak aj vy práve rozmýšľate nad výstavbou nového komína, vašej pozornosti by určite nemali ujsť novinky v ponuke komínových systémov spoločnosti Leier.

HELUZ PRIVEZIE NA CONECO UNIKÁTNY KOMÍN

Unikátny komínový systém HELUZ IZOSTAT DUO s tenkostennou izostatickou vložkou bude na tohtoročnom veľtrhu CONECO hlavným lákadlom stánku spoločnosti HELUZ.

Posledná možnosť na kontrolu vykurovacej sústavy

Vykurovacia sezóna už odštartovala. Zabudli ste na kontrolu kotla či komína? Príliš s tým neotáľajte, inak vás zima zastihne nepripravených. Určite by vás veľmi nepotešilo, ak by ste počas mrazov prišli o tepelnú pohodu a museli riešiť poruchy s vykurovaním.

ZLOŽENÉ KOMÍNY FIRMY QATRO S.R.O. – SPOĽAHLIVOSŤ A KVALITA

Už viac ako 22 tisíc spokojných zákazníkov má postavený komín od firmy QATRO s. r. o. Spišská Nová Ves, na Slovensku, Česku a v Maďarsku. Toľko komínov o priemernej výške 7 m bolo predaných za posledných 7 rokov, pričom za posledné dva roky to bolo viac ako 12 tisíc komínov.

Sanačný set Heluz Profi - reset pre polorozpadnutý komín

Sanačný set Heluz Profi na rekonštrukciu komínov predstavuje efektívne, bezpečné a finančne nenáročné riešenie na renováciu starého komína, ktorý už neslúži tak, ako by mal.

BRILON - brilantné riešenie odvodu spalín

Systémy odvodu spalín BRILON sú špičkovým produktom renomovaného nemeckého výrobcu, ktorý sa špecializuje na plastové systémy odvodu spalín už od roku 1994.

Bezpečný a odolný komín s technickou keramikou

Bezpečný domov je základnou požiadavkou pre pohodlné bývanie. Nie je nič dôležitejšie ako ochrániť vaše zdravie a zdravie vašej rodiny a zároveň zabezpečiť váš dom pred nebezpečenstvom. Požiare a otravy spalinami tiež patria medzi ne. Zabrániť im možno prostredníctvom inštalácie kvalitných komínových systémov. Na rozdiel od murovaných komínov nevystavujete svojich blízkych riziku katastrof spôsobených komínom.

Nesprávny výber komína sa nemusí vyplatiť

Ľudia pri stavbe rodinného domu dajú v mnohých prípadoch prednosť lacným materiálom. Snažia sa ušetriť, avšak nie vždy na tých správnych miestach. Dom je celoživotnou investíciou, preto je dôležité byť k stavbe príbytku zodpovedný a nepodceňovať ju.