Ako zmaximalizovať komfort v kúpeľni

Kľúčom k spokojnému životu je každodenný relax, napríklad aj v sprche či vo vani. Ten prinášajú najmodernejšie vykurovacie zariadenia, ktoré zvládnu najvyššie nároky nielen na vykurovanie domácností, ale aj na prípravu teplej vody.

Tri tipy ako vykurovať komfortne a zároveň úsporne

Najvyššie nároky domácností na teplo idú v súčasnosti ruka v ruke s potrebou vybrať si z ponuky moderných vykurovacích zariadení také, s ktorými najviac ušetríme. Avšak nie na úkor komfortu. Ak hľadáte nový kotol pre svoj dom či byt, ponúkame vám tri tipy, ako si vybrať správne:

BOSCH CONDENS 9000i

Historicky prvý kondenzačný kotol
značky Bosch na slovenskom trhu

Od októbra roka 2016 začala spoločnosť Robert Bosch, spol. s r. o., divízia Termotechnika – Junkers s predstavovaním nových fascinujúcich produktov pod značkou Bosch. Historicky prvým produktom, ktorý sa začne predávať na slovenskom trhu, je nástenný kondenzačný kotol Bosch Condens 9000i. Tento revolučný produkt profituje z viac ako 120-ročnej histórie značky Junkers a z technologických inovácií, ktoré prináša značka Bosch.

Nový kondenzačný kotol – už aj na splátky

Ak ste doteraz odkladali výmenu starého kotla za nový, financovanie formou splátok predstavuje možnosť ako výmenu zrealizovať rýchlo a ľahko. Na splátky sú dostupné už aj kotly značky Protherm, a to za veľmi výhodných podmienok. V domácnosti môžete mať príjemné teplo a vôbec pritom nemusíte siahať hlboko do peňaženky.

Teplo a teplá voda – presne podľa vašich potrieb

Hľadáte nový kotol pre svoj domov? Ak ho skombinujete so zásobníkom na prípravu teplej vody, môžete docieliť komfortné teplo doma a zároveň dokonalý relax v kúpeľni. V hre je pohodlie celej rodiny.

Potrebujete vymeniť kotol? Máme pre vás riešenie

Na chladnejšie dni roka sa môžete v domácnosti pripraviť už teraz. Vôbec pri tom nemusíte siahať hlboko do peňaženky. Šetriť totiž môžete s rozumom a prakticky ihneď.

ZKUŠENOSTI S KONDENZAČNÍM KOTLEM V RODINNÉM DOMĚ

Porovnávání nákladů na vytápění a přípravu teplé vody v rodinném domě s různými zdroji tepla je vždy zatíženo specifiky, jaký se zvolí model domu, chování jeho uživatelů, klimatické poměry atd. Výsledky teoretických simulací a následného reálného provozu jsou někdy téměř totožné a někdy se rozchází i o desítky procent. Tento příspěvek si neklade za cíl být komplexní po teoretické stránce. Přináší reálné výsledky a je na čtenáři, aby si dokázal předložená data modifikovat do svých konkrétních podmínek.

NÍZKOFREKVENČNÝ HLUK GENEROVANÝ VO VÝHREVNIACH A OBŤAŽUJÚCI ČLOVEKA

Kotlové sústavy a v ostatnom čase do výhrevní (kotolní) inštalované kogeneračné jednotky (KGJ) generujú a vyžarujú do okolitého priestoru širokopásmové vibroakustické vlnenie. Najvýraznejšie nízkofrekvenčné vlnenie (zvuk – hluk, infrazvuk, kmitanie) generujú samotné kotle a spaľovacie motory KGJ a preto ich konštrukcii, uloženiu a redukcii nežiaducej energie tohto vlnenia treba venovať zvýšenú pozornosť. V opačnom prípade akustické a mechanické kmitanie (energia nízkofrekvenčného vibroakustického vlnenia) šíriace sa do okolitého priestoru a prenesené do stavebných konštrukcií, kotlovej a kogeneračnej sústavy (ekonomizér, rekuperátor, spalinovod, komín) vytvára akustické prostredie s nízkofrekvenčným dunivým hlukom, ktorý je v blízkych chránených priestoroch obťažujúci a rušivý [6].

ErP smernica a nové investície v závode Protherm Production

Okolo 374 300 kusov vyrobených kotlov, inštalácia nových výrobných liniek a ďalšie nové investície. V tomto znamení sa niesol uplynulý rok v závode na výrobu kotlov Protherm Production v Skalici.

Nový kotol, nový smart regulátor a prvá on-line servisná knižka

Nové vykurovacie technológie so sebou prinášajú aj nové výhody v podobe ich uľahčenej montáže, najmodernejších spôsobov ich regulácie a on-line kontroly. To všetko môžu domácnosti vyskúšať aj vďaka novinkám, ktoré na trh nedávno uviedla značka vykurovacích zariadení Protherm.

Nový kotol značky Protherm dostal Čestné uznanie

Výmena starého stacionárneho plynového kotla za nový kondenzačný či výber vykurovania do novostavby môžu byť po novom oveľa ľahšie. Nové vykurovacie zariadenia totiž so sebou prinášajú nové výhody a zlepšenia.