KEĎ SA POČÍTA KAŽDÝ MILIMETER

Podlahové vykurovanie RAUTHERM SPEED plus renova

 

Pri sanácii bytov a rodinných domom sa stretávame s pochopiteľnou požiadavkou vlastníkov zabudovať najmodernejšie stavebné technológie, ktoré spĺňajú požiadavky nielen technických noriem, ale aj nových nárokov na komfort užívateľov. Technické zariadenie budov nie je výnimkou, napríklad podlahové vykurovanie nepochybne patrí takmer k povinnej výbavy moderných obytných priestorov. Častým problémom pri rekonštrukciách s úmyslom zabudovať podlahové vykurovanie je však nedostatočná dostupná výška podlahy, keďže najmä pozícia dverných otvorov, či výška stropov sú nemenné.

PODLAHOVÉ KÚRENIE A CHLADENIE V JEDNOM: V ZIME HREJE, V LETE CHLADÍ

Inovatívne riešenie z produkcie tradičného českého výrobcu, firmy REVEL, ktorá na trh dodáva už niekoľko rokov podlahové kúrenie/chladenie v jednom systéme, volí na distribúciu tepla a chladu v interiéri stále viac domácností. Ide o najvhodnejší a najúspornejší spôsob riešenia tepelnej pohody, tak v horúcich letných dňoch, ako aj v zime.

TEPLOVODNÍ PODLAHOVÉ VYTÁPĚNÍ – JAKÝ MATERIÁL JE VHODNÉ POUŽÍT?

Na stavebních veletrzích často slýcháme otázku, zda zvolit potrubí z materiálu PEX nebo PEX-AL-PEX. Samozřejmě záleží na tom, jaký systém teplovodního vytápění bude zvolen – například do suchých systémů doporučujeme metaloplastický kompozit PEX-AL-PEX, a naopak do mokrých systémů jednoznačně PEX. Je to dáno rozdílnou délkovou teplotní roztažností i rozdílnou konstrukcí obou materiálů.

Ovládajte podlahové vykurovanie telefónom

Termostat Devireg™ Smart otvára užívateľom novú dimenziu komfortného ovládania elektrického podlahového vykurovania.

 

Každý súčasný i budúci majiteľ elektrického podlahového vykurovania ocení možnosť jeho jednoduchého ovládania z ktoréhokoľvek miesta na svete. Nový inovatívny termostat Devireg™ Smart spolu s intuitívnou aplikáciou menia smartfón alebo mobilné zariadenie na špičkové diaľkové ovládanie. Vďaka tomu si možno odteraz vychutnať ešte väčší tepelný komfort a úspory energií.

NEW PRACTIC – PODLAHOVÉ KONVEKTORY S EC MOTORY, KOMFORT, ÚSPORA A SPOLEHLIVOST Funkce a regulace moderního podlahového konvektoru s ventilátorem FRT 24 V DC

Podlahové konvektory jsou praktickým doplňkem vytápění. Instalují se před okenní plochy, které dosahují až k podlaze (francouzská okna, výkladní skříně, vstupní haly) nebo na místech, kde klasické radiátory a konvektory narušují celkový ráz místnosti nebo architektonický záměr.

 

PLOŠNÉ VYKUROVACIE SYSTÉMY PRE RODINNÉ DOMY, BYTY, VEREJNÉ A PRIEMYSLOVÉ OBJEKTY – ČO NEPODCENIŤ PRI NÁVRHU A REALIZÁCII

Či už sa stavia nový objekt alebo je rekonštruovaný starý rodinný domček po pratete, vždy stojí na prvom mieste túžba po čo najpríjemnejšom vnútornom prostredí. Prvok, ktorý je nevyhnutný pre vytvorenie vnútorného komfortu v dnešnom ponímaní, je bezpochyby kvalitný vykurovací, prípadne i chladiaci systém, ktorý musí spĺňať náročné kritériá jednoduchej regulácie, efektivity a samozrejme i priaznivej ekonomiky výstavby. Takým systémom je podlahové, prípadne stenové či stropné teplovodné vykurovanie.

SYSTÉM PLOŠNÉHO TEMPEROVANIA FONTERRA RENO S EŠTE MENŠOU A JEDNODUCHŠOU MONTÁŽOU

 

Suchý systém plošného temperovania Fonterra Reno sa vyznačuje rýchlym spracovaním a nízkou stavebnou výškou. Obidve vlastnosti systému sa spoločnosti Viega podarilo ešte vylepšiť. Nové systémové prvky v kombinácii so špeciálnym poterom (zalievacou hmotou) umožňujú montáž bez použitia stavebnej dosky. Tým sa nielen zníži stavebná výška o minimálne jeden centimeter, ale skráti sa i celkový čas realizácie. Po 24 hodinách je možné na podlahu položiť dlažbu a koberec. Parkety a laminát je možné klásť po ďalších 48 hodinách.

NAJČASTEJŠIE CHYBY PRI INŠTALÁCII ELEKTRICKÉHO PODLAHOVÉHO VYKUROVANIA

 

V dôsledku hrozby zastavenia dodávok plynu v zimných mesiacoch z Ruska nastal viditeľne zvýšený záujem o elektrické podlahové vykurovanie. Jeho kvalita a funkčnosť však závisí aj od kvality realizácie. Na čo si treba dať pozor pri jeho inštalácii? Radí Ing. Dušan Lašák, area sales manager spoločnosti Danfoss.

NOVINKA: PRIESTOROVÝ REGULÁTOR REHAU

Nový priestorový regulátor Nea slúži na reguláciu teploty pre systémy podlahového alebo stenového vykurovania, či stropného chladenia. Presvedčí Vás atraktívnym vzhľadom, ľahkou inštaláciou, jednoduchým ovládaním, ako aj množstvom funkcií.

VYBERTE SI PODLAHOVKU OD SKUTOČNÝCH PROFESIONÁLOV

Vybrať si dnes podlahové vykurovanie pri stavbe svojho rodinného domu, alebo sa ako investor rozhodnúť pre toho správneho dodávateľa pre aplikáciu priemyselného vykurovania na väčšej stavbe, športoviska, výrobnej haly či letiska je rozhodnutie, ktoré má vždy jedno spoločné: je to voľba na veľmi dlhé obdobie.