CHLADÍCÍ STROP FV PLAST

Ten kdo chce dnes mít ve svém domově příjemné prostředí po celý rok, musí uvažovat nejen o topení v zimě ale i o chlazení během horkých letních měsíců. Na první pohled se zdá, že se jedná o dvě problematiky, dva oddělené systémy, tak jak jsme je znali z nedávné minulosti. Vytápění a chlazení obytných, kancelářských i veřejných a průmyslových objektů lze ale řešit společně, protože je spojuje teplo, které v případě vytápění do budovy přivádíme nebo naopak odvádíme z budovy, v případě chlazení.

RYCHLÉ A LEVNÉ VYTÁPĚNÍ MALÝCH PROSTOR? IDEÁLNÍ ŘEŠENÍ PRO GARÁŽE, DÍLNY, SERVISY, MYČKY, …

Mnoho montážních firem řeší problematiku vytápění malých prostor, kde se častokrát používají klasické radiátory, které však nemusí být vždy vhodné. V dílnách, kde jsou na zdech radiátory, by tento prostor mohl být lépe využit pro regál či nějaký stroj. Pro vytápění bychom mohli zvolit teplovodní sálavé panely EUTERM nebo ohřívače vzduchu KALORMAX. Kde je dostupná pouze elektřina, tak je efektivním a levným řešením zářič EUWARM.

AKTIVÁCIA BETÓNOVÉHO JADRA POMOCOU SYSTÉMOV TABS UPONOR CONTEC A CONTEC ON HL, SL

Stále lepšie tepelnoizolačné vlastnosti obvodových konštrukcií stavieb dávajú predpoklady na použitie nových progresívnych systémov vykurovania a chladenia. Vďaka zníženej potrebe energie je možné použiť nízkoteplotné zdroje tepla (napr. tepelné čerpadlo) v zime, respektíve vysokoteplotné zdroje chladu v lete (tepelné čerpadlo, geotermálna energia, studničná voda).

NOVINKA: PRIESTOROVÝ REGULÁTOR REHAU

Nový priestorový regulátor Nea slúži na reguláciu teploty pre systémy podlahového alebo stenového vykurovania, či stropného chladenia. Presvedčí Vás atraktívnym vzhľadom, ľahkou inštaláciou, jednoduchým ovládaním, ako aj množstvom funkcií.

ANALÝZA PRIRODZENÉHO PRÚDENIA VZDUCHU V MIESTNOSTI S VYUŽITÍM NUMERICKEJ SIMULÁCIE CFD A ZDÔVODNENIE NIEKTORÝCH KOEFICIENTOV ČIASTKOVÝCH ÚČINNOSTÍ ODOVZDÁVANIA (EMISIE) TEPLA PRE ÚČELY ENERGETICKEJ HOSPODÁRNOSTI BUDOV

Obsahom nasledujúceho príspevku je podrobnejšia analýza „prevažne“ konvekčného vykurovania miestnosti s doskovým vykurovacím telesom. Analýza je zameraná na získanie celkového obrazu o prirodzenom prúdení vzduchu v referenčnej miestnosti, ako aj obrazu o rýchlostných, resp. teplotných poliach. Predmetom posudzovania sú tri varianty rozdielneho umiestnenia doskového vykurovacieho telesa v rámci referenčnej miestnosti.

TEPLÉ STENY PROTI PLESNI

Vlhké steny nie sú pre nikoho veľkou neznámou. Stačí zlá izolácia domu, studené vonkajšie steny alebo príliš vysoká relatívna vlhkosť vzduchu kvôli nedostatočnému vetraniu. Nebezpečný problém – hlavne z hľadiska zdravia – to začne byť v momente, keď sa objaví pleseň. Tomuto riziku sa dá ľahko vyhnúť.

WAVIN – NOVINKY PRE ROK 2012

Medzinárodná spoločnosť Wavin, ako najväčší výrobca plastových potrubných systémov v Európe, venuje značné prostriedky na vývoj a inováciu svojich produktov. V tomto roku prinášame viacero inovácii, ktoré uvítajú ako montážne spoločnosti, tak aj koneční užívatelia.

KOMPLETNÝ SYSTÉM REHAU PRE VYKUROVANIE A CHLADENIE V PRAXI – PRÍKLAD REALIZÁCIE RODINNÉHO DOMU

Nové technológie, zmena klimatických podmienok a zvýšené požiadavky na komfort prinášajú nové výzvy pre technické zariadenie budov.