Trendy v predstenovej technike

Na to, akým smerom sa uberá vývoj v oblasti predstenovej techniky, sme sa opýtali pána Martina Lejska, technického konzultanta spoločnosti Viega s.r.o., ktorá na trh dodáva kompletný sortiment modelov pre predstenové systémy, a ktorá patrí medzi lídrov v tejto oblasti.

KUCHYNSKÉ BATÉRIE KLUDI – INOVATÍVNE, ATRAKTÍVNE A SPOĽAHLIVÉ

Renomovaná nemecká značka Kludi sa už dlhé roky venuje výrobe kuchynských batérií. Zúročila svoje skúsenosti s očistou nad drezom a zákazníkom ponúka batérie, ktoré si s nečistotou a plnením nádob hravo poradia, aj keď ide v kuchyni naozaj do tuhého. Inovatívne funkcie a smart riešenia z nich robia adeptov na víťazov nad drezom. Lahodia oku a vyrobené v povestnej Made in Germany kvalite spoľahlivo slúžia dlhé roky.

IDEÁLNY PISOÁROVÝ SYSTÉM PRE KAŽDÚ SITUÁCIU

Pre nový pisoárový systém Geberit je charakteristická flexibilita, s ktorou si vo verejnom a poloverejnom priestore hravo poradí s každou stavebnou situáciou a požiadavkou. Systém, ktorého všetky časti pochádzajú od jedného výrobcu, obsahuje pisoáre s elektronicky riadeným úsporným splachovaním, ako aj pisoáre určené pre bezvodú prevádzku. Súčasťou systému sú aj deliace steny v dizajne, ktorý ladí s keramikou pisoárov.

Darček pod stromček od Energie2 – lacnejší plyn spätne už od 7. decembra

Energie2 znižuje ceny plynu a elektriny v niektorých tarifách až o 20 %

 

Darček pod stromček v podobe cien zemného plynu nižších v niektorých tarifách až o 20 % dostanú odberatelia slovenskej spoločnosti Energie2. Navyše si nové znížené ceny budú môcť užívať nie až od 1. januára 2017, ale spätne už od 7. decembra 2016, kedy tento dodávateľ zmenil ceny plynu ako jediný. Výhodné ceny od Energie2 potešia aj odberateľov elektrickej energie, kde sa ceny zmenia k 1. januáru 2017 a v niektorých tarifách zákazníci dosiahnu úsporu viac než 20 %. Informuje o tom prevádzkový riaditeľ Energie2 Peter Poláček.

SKÚSENOSTI PRAXE S DODRŽIAVANÍM NORMY STN EN 806

V období posledných 2 – 3 rokoch bola vo viacerých periodikách spomínaná problematika prevzatej normy STN EN 806. Norma STN EN 806 pojednáva o inštaláciách pitnej vody. STN EN 806 sa zaoberá nielen konkrétnym prevedením vodovodných inštalácií, ale aj následným preplachom a dezinfekciou spomínaných vodovodných rozvodov. Pre spĺňanie tejto náročnej normy spoločnosť REMS GmbH vyvinula prístroj REMS Multipush, ktorý sa pomaly etabluje aj v našich končinách.

VIEGA VIE AKO NA TO – NÍZKY, NEPRIEPUSTNÝ PRE ZÁPACH A ĽAHKO ČISTITEĽNÝ

Nový, patentovaný zápachový uzáver Advantix

 

Sprchy v úrovni podlahy sú pohľadné v každom dome či domácnosti. Individuálne designové riešenia sprchových odtokov, ktoré ponúka spoločnosť Viega v rámci programu Advantix, sú nielen pohľadné, ale tiež účelné. Pri všetkej estetike musia totiž tieto, väčšinou veľmi ploché odvodňovacie systémy, spĺňať vždy jedno: neustále chrániť kúpeľňu proti spätnému prestupu nepríjemných zápachov z kanalizácie a predovšetkým po dlhé roky spoľahlivo odvádzať odpadovú vodu.

Viega Megapress G – systém spojovania hrubostenných oceľových rúrok lisovaním „za studena“ teraz aj pre plynové inštalácie.

Rýchlejšie, hospodárnejšie a bezpečnejšie

 

Vďaka systému Megapress od firmy Viega je možné spojovať hrubostenné oceľové rúrky metódou lisovania za studena. Rúrky sa spoja v sekunde – teda podstatne rýchlejšie ako pri zváraní. Odteraz je možné tento systém, ktorý má mnoho predností, využívať aj pre plynové inštalácie. Nové lisovacie spojky Megapress G sú schválené pre použitie v rozvodoch pre zemný plyn, kvapalný plyn, vykurovací olej, motorovú naftu, pre stlačený vzduch s prímesou oleja a pre technické plyny.

POLOPROVOZNÍ TESTOVÁNÍ FILTRAČNÍHO MATERIÁLU DMI-65

Cílem testování filtračního materiálu DMI-65 bylo prokázat jeho schopnosti při odstraňování kovů, a to na konkrétní lokalitě. V rámci testování bylo sestaveno poloprovozní zařízení s instalací na úpravně vody v Ivančicích, kde je využíváno podzemního zdroje vody se zvýšeným obsahem především manganu. Jelikož se ve zdroji vyskytuje i železo a baryum, bylo v průběhu poloprovozní zkoušky sledováno odstranění i těchto prvků z vody.

Podobné odporúčané články: 

GEBO NA SLOVENSKU

Značka GEBO nie je pre inštalatérov na Slovensku neznáma. Napriek tomu sme oslovili predstaviteľov tejto značky, aby nám predstavili sortiment, ktorý značka GEBO ponúka pre inštalatérov na Slovensku v roku 2016.

Kludi L-INE S: sošná krása s farebným akcentom

Kuchynská batéria Kludi L-INE S zaujme priam architektonickými líniami a precíznym, vysokokvalitným dizajnom. Majestátne tróni nad drezom s ladnou príťažlivosťou a v prevedeniach chróm s matnou bielou či matnou čiernou vnáša do kuchyne ako sterilného miesta očisty rozruch a dizajnové osvieženie.