Zelené riešenia pre vykurovanie a ohrev vody

Kontakt:Pplk. Pľjušťa 45909 01, Skalicatel: 034/6966101email: vaillant@vaillant.skWeb: www.vaillant.sk
Detaily o firme

Trvalá udržateľnosť, najvyššia energetická efektívnosť a nízke prevádzkové náklady hrajú v oblasti vykurovacích technológií čoraz dôležitejšiu rolu. Touto cestou zákazníci šetria nielen svoje peniaze, ale aj životné prostredie. Ako zdroj bezplatnej energie môžu využiť vzduch, vodu alebo zem. A to aj vďaka štátnym dotáciám.

Tie sa vzťahujú aj na flexibilné tepelné čerpadlá značky Vaillant s označením Green iQ, ktoré slúžia na vykurovanie, chladenie a prípravu teplej vody. Ide o vysoko účinné technológie s nízkymi emisiami a so schopnosťou inteligentného internetového pripojenia.

 

arcolet

Tepelné čerpadlo flexoTHERM exclusive vzduch/voda s vonkajšou jednotkou aroCOLLECT.

 

Nová éra tepelných čerpadiel

Nová generácia tepelných čerpadiel s označením Green iQ zahŕňa inovatívne a univerzálne tepelné čerpadlá flexoTHERM exclusive a flexoCOMPACT exclusive. Využívajú flexibilne každý z alternatívnych prírodných zdrojov tepla – zem, vodu alebo vzduch. Životné prostredie totiž môže poskytnúť až 75 % potrebnej energie zadarmo. Tepelné čerpadlá Green iQ sú účinnejšie než podobné zariadenia na trhu. Majú veľmi tichú prevádzku vďaka dôkladnému tlmeniu vibrácií a efektívnej zvukovej izolácii. V súlade s novou európskou smernicou ErP sa zaraďujú do triedy „A++“. Tieto zariadenia majú novovyvinutý vysokoúčinný chladivový okruh, ktorým dosahuje tepelné čerpadlo vyššie COP. Ideálne sú pre novostavby, modernizácie, pre rodinné domy aj menšie bytové domy. Možno ich inštalovať rýchlo a ľahko do technickej miestnosti, ale aj kdekoľvek do domu. Ich konštrukcia pozostáva z kvalitných a recyklovateľných materiálov.

 

flexocomap

Tepelné čerpadlá Green iQ typu vzduch/voda s vonkajšou jednotkou aroCOLLECT.

 

Flexibilné využitie

Pokiaľ ide o flexibilitu tepelných čerpadiel s označením Green iQ, pokiaľ sa zákazník rozhodne o typ zem/voda, potrebné bude zavedenie geotermálnej sondy zvisle do zeme alebo realizácia zemného horizontálneho kolektora. Ak si zvolí typ voda/voda, nevyhnutná je studňa alebo iný výdatný zdroj vody. Pokiaľ chce tepelné čerpadlo Green iQ vzduch/voda, značka Vaillant ponúka vonkajšiu jednotku aroCOLLECT, ktorá sa inštaluje na pozemku a vyžaduje len minimálny priestor. Bez straty účinnosti môže byť umiestnená až 30 m od tepelného čerpadla. Toto riešenie je vhodné pre jedno aj viacgeneračné rodinné domy. Zariadenie využíva teplo zo vzduchu až do - 22 °C. Tepelné čerpadlo flexoTHERM exclusive je pripravené aj na spoluprácu so zásobníkmi teplej vody geoSTOR VIH RW 300 alebo s multifunkčným zásobníkom allSTOR exclusive. Zásobníky možno ľahko integrovať do existujúceho vykurovacieho systému alebo ich použiť pre rozšírenie na hybridný systém. Tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive slúži na vykurovanie, chladenie aj na prípravu teplej vody. Ponúka najvyšší komfort teplej vody na minimálnom priestore, predstavuje totiž kombináciu tepelného čerpadla a 185 l zásobníka teplej vody v jednom zariadení.

 

rezflex

 Rez tepelným čerpadlom flexoCOMPACT exclusive.

 

Regulovateľné cez smartfón

Tepelné čerpadlá s označením Green iQ možno ovládať aj na diaľku cez smartfón alebo tablet, a to s ekvitermickým regulátorom multiMATIC 700 a voľne dostupnej aplikácii multiMATIC. Vďaka regulátoru multiMATIC 700 pracujú zariadenia s vysokou efektívnosťou a môžu dosiahnuť najvyššie triedy energetickej účinnosti A ++ a A +++. Tak šetria nielen peniaze, ale aj životné prostredie. S tepelnými čerpadlami Green iQ môžu domácnosti ušetriť aj prostredníctvom štátneho programu na podporu ekologických zdrojov. www.vaillant.sk