Baumit Life Challenge 2016: Slovensko absolútnym víťazom európskej súťaže!

Zástupcovia 36 finalistov z 22 krajín Európy sa stretli 2. júna v reprezentačných priestoroch madridskej radnice, aby sa dozvedeli mená víťazov v súťaži o najkrajšiu európsku fasádu roka 2016. 12-členná medzinárodná porota zverejnila výsledky a odovzdala ceny v 6 kategóriách súťaže. Hlavnú cenu Life Challenge Award 2016 si odnieslo Slovensko.

 

Life Challenge 2016

Súťaž Life Challenge 2016 pozná svojich víťazov. O titul európskej Fasády roka 2016 sa uchádzalo celkom 252 objektov z 22 krajín. Medzinárodná 12-členná porota vybrala koncom marca na shortlist súťaže 36 finalistov, medzi ktorými získalo Slovensko rekordných 6 nominácií, čím sa stalo najúspešnejšou krajinou Európy v počte nominovaných objektov. Zástupcovia nominovaných objektov (architekti, investori a developeri) z jednotlivých krajín boli pozvaní na slávnostné odovzdávanie cien súťaže Life Challenge do Madridu. Na slávnostnom galavečeri 2. Júna 2016 v exkluzívnych priestoroch nádvoria madridskej radnice Palacio de Cibeles boli vyhlásení víťazi v jednotlivých kategóriách. Slovensko sa stalo absolútnym víťazom súťaže - odnieslo si dve zo šiestich cien a dostalo aj čestné uznanie.

 

atmosfera

 

Slovenskí architekti si odniesli 2 ceny a 1 čestné uznanie!

Hlavnú cenu súťaže Life Challenge Award 2016 získal projekt Materská škôlka Limbach od architektov Martina Rezníka, Matúša Poláka a Juraja Makového z architektonického ateliéru architekti.sk. Za autorov prevzali ocenenie zástupcovia spoločnosti Baumit. V kategórii Nebytový dom získalo cenu Obchodné centrum Point v Brezne z architektonického ateliéru Architekti Šebo Lichý. Cenu prevzali architekti Aleš Hradecký, Juraj Mihálik a Emanuel Zatlukaj. Porota udelila aj jedno čestné uznanie, ktoré získal Bytový dom Nový háj v z architektonického ateliéru Architekti Šebo Lichý a Imagine development. Dôvod na radosť malo aj ďalších 5 krajín, ktoré získali cenu v jednotlivých kategóriách: Grécko, Slovinsko, Rakúsko, Rumunsko a Nemecko.

 

“Súťaž Life Challenge 2016 opäť jednoznačne ukázala, že v oblasti stvárnenia fasádnych plôch a štruktúr existuje nespočetné množstvo kreatívnych a inšpiratívnych riešení. Štruktúry prepožičiavajú fasádam jedinečný charakter”, hovorí Mag. Robert Schmid, konateľ Baumit Beteiligungen GmbH a teší sa zo slávnostnej atmosféry večera, na ktorom oslavovali víťazov súťaže zástupcovia „európskej stavebnej branže”.

 

Európska Fasáda roka 2016: Prehľad víťazných objektov

Hlavná cena: „KINDERGARTEN LIMBACH“, Slovensko

http://www.challenge66.com/project/136

 

Víťazi v 6 kategóriách:

Kategória Rodinný dom: „HOUSE H“, Grécko

http://www.challenge66.com/project/127

 

Kategória Bytový dom: „BALCONY APARTMENTS“, Slovinsko http://www.challenge66.com/project/106

 

Kategória Nebytový dom: „SHOPPING CENTRE POINT“, Slovensko http://www.challenge66.com/project/271

 

Kategória Historická renovácia: „REFORMED CHURCH ON WOLVES ALLEY“, Rumunsko

http://www.challenge66.com/project/10

 

Kategória termická sanácia: „RESIDENZ JOSEFSTADT HAMERLINGPARK“, Rakúsko http://www.challenge66.com/project/241

 

Kategória Špeciálna štruktúra: „AM BRAMSCHKONTOR“, Deutschland

http://www.challenge66.com/project/17

 

5 kategórií a 1 špeciálna cena

Mottom tohtoročnej súťaže Life Challenge 2016 bolo: “Štruktúra podporuje dizajn”. Popri  kategóriách, ktorými sú Rodinný dom, Bytový dom, Nebytový dom, Termická sanácia a Historická renovácia, bol v tomto roku zvláštnou cenou ocenený aj objekt s mimoriadnou fasádnou štruktúrou. Výhercovia jednotlivých kategórií dostali finančnú odmena vo výške 6.600 EUR. Hlavný víťaz súťaže sa môže tešiť na celkovú odmenu vo výške 16.600 EUR. Spolu boli udelené odmeny vo výške 66.000 EUR. Výška odmeny nie je náhodná, práve 66% každej fasády môže byť stvárnená fasádnymi omietkami a systémami Baumit.

 

Life Challenge galavečer v Madride

2. júna otvorila svoje brány madridská radnica, aby privítala účastníkov galavečera na ktorom boli vyhlásení víťazi súťaže Life Challenge 2016. Dvorana Palacio de Cibeles poskytla exkluzívne priestory pre slávnostný galavečer. Súčasťou galavečera bola slávnostná večera a následne párty, ktoré organizátori pripravili pre účastníkov, porotu i ocenených.

 

O Baumite

Baumit je značka, ktorá zastrešuje dvoch významných rakúskych výrobcov stavebných látok so sídlami vo Wopfingu a Wietersdorfe. Baumit je v Rakúsku a viacerých krajinách Európy, lídrom v oblasti výroby suchých omietkových zmesí a fasádnych systémov a v prvej trojke v Európe. Skupina Baumit má dcérske spoločnosti v 28 krajinách Európy a v Číne. V 40-tich výrobných závodoch vyrába Baumit ročne asi 6,5 mil. ton suchých omietkových zmesí. Baumit Slovensko pôsobí na trhu od roku 1995. Obchodná centrála spoločnosti je v Bratislave, výrobné závody sú v Rohožníku a v Lietavskej Lúčke. V účstnosti zamestnáva 140 ľudí, celkové tržby za rok 2015 dosiahli výšku 44 mil. EUR. Baumit prináša na trh stavebných látok pravidelne významné inovácie v oblasti omietok a tepelnoizolačných systémov, medzi ktoré patria napr. tepelnoizolačný systém Baumit open, samočistiaca omietka Baumit Nanopor, či revolučná technológia kotvenia tepelnoizolačných systémov pomocou kotvy Baumit StarTrack.

 

Všetky informácie o súťaži LifeChallenge 2016, o prihlásených objektoch, fotografie a detaily o porote nájdete na www.challenge66.com!