Expandovaný polystyrén len so značkou kvality

Spotrebitelia vďaka značke kvality spoľahlivo identifikujú kvalitný expandovaný (penový) polystyrén (EPS).

 

Združenie EPS SR zaviedlo značku „kvalitný výrobok“ pre výrobky z EPS. Značka uľahčí bežným spotrebiteľom identifikáciu kvalitných zatepľovacích materiálov, ktoré sa predávajú na našom trhu. Značku, ktorá zaručuje, že ide o kvalitný výrobok zaviedlo Združenie EPS SR, ktoré sa dlhodobo angažuje v zvyšovaní kvality EPS na Slovensku.

Prvá stavebná sporiteľňa obhájila titul v súťaži Fincentra a Trendu

Stavebné sporenie roka 2017 má Prvá stavebná sporiteľňa. Obhájila tak víťazstvo v súťaži Fincentra a týždenníka Trend. Potvrdila tak pozíciu lídra na trhu stavebného sporenia.

Prvá stavebná sporiteľňa prispela na obnovu priestranstva jedného z najväčších sídlisk v Lučenci

Vnútroblok jedného z najväčších sídlisk v Lučenci prešiel rozsiahlou renováciou. Na vylepšenie verejných priestorov, ktoré slúžia 673 obyvateľom sídliska, prispela  prostredníctvom grantového programu aj Prvá stavebná sporiteľňa, a. s.

Spotrebitelia Energie2 dostávajú v týchto dňoch opravené faktúry za energie na rok 2017

Slovenský dodávateľ elektrickej energie a zemného plynu Energie2, a. s. rozosiela v týchto dňoch pre dotknutých spotrebiteľov nové cenové predpisy na rok 2017 a opravné faktúry vyúčtovacích faktúr za rok 2017. Nové zálohové faktúry sú vypočítané na základe posledných cenových rozhodnutí Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) z marca 2017, v ktorých sa vrátili na úroveň roku 2016. Informoval o tom prevádzkový riaditeľ Energie2, a. s., Mgr. Peter Poláček.

OCENENIE „FIRMA ČASOPISU SPRÁVCA BYTOVÝCH DOMOV“ ZA ROK 2016 ZÍSKALA SPOLOČNOSŤ REHAU

Firma REHAU patrí celosvetovo k popredným výrobcom polymérnych materiálov – plastov. V oblasti inštalácií technických zariadení bodov ako je vykurovanie, voda alebo chladenie disponuje s viac ako 30-ročnými skúsenosťami overenými praxou pri novostavbách i sanáciách. Na slovenskom trhu úspešne pôsobí táto firma od roku 1993. V priebehu uplynulých viac ako šestnástich rokov si REHAU vybudoval popredné postavenie vo viacerých oblastiach, ktorými sú napríklad plastové OKNÁ alebo ROZVODY VYKUROVANIA A VODY. Produkty tejto firmy sme prezentovali vo viacerých článkoch. Firma REHAU patrí medzi tie firmy, ktoré sa snažia o odborný rast nielen projektantov, ale aj o odborný rast správcov. Práve to je jeden z dôvodov, pre ktorý sme sa rozhodli udeliť prestížne ocenenie „Firma časopisu Správca bytových domov“ za rok 2016 práve firme REHAU. Pri tejto príležitosti sme o histórii, produktoch a cieľoch firmy REHAU vyspovedali Ing. Igora Krajčoviča, ktorý v súčasnosti vykonáva funkciu obchodného riaditeľa divízie TZB pre SR.

INFORMAČNÝ PORTÁL PRE VAŠE BEZSTAROSTNÉ BÝVANIE

Informačný portál o bývaní www.najomne.sk poskytuje svoje služby vlastníkom bytov už 10 rokov, od roku 2007. Pôvodným motívom jeho vzniku bol nezáujem vlastníkov bytov nielen o dianie v ich bytovom dome, ale dokonca nezáujem o svoje vlastné bývanie, o svoj vlastný byt. Domových schôdzí sa zúčastňuje minimum vlastníkov. Pritom zákon č. 182 (O vlastníctve bytov nebytových priestorov) jednoznačne stanovil vlastníkom bytov rozhodovaciu povinnosť a aj zodpovednosť za svoj bytový dom. Paradoxne vlastníci bytov, ktorí sa domových schôdzí nezúčastnia majú najviac pripomienok.

Prvá stavebná sporiteľňa získala prestížne ocenenie Superbrands

Slovenskí spotrebitelia a komisia expertov Brand Council udelila Prvej stavebnej sporiteľni, a. s., cenu Slovak Superbrands Award 2017. PSS, a. s., sa tak zaradila do skupiny elitných značiek, ktoré predstavujú vzor úspešného rozvoja a neustáleho zvyšovania hodnoty značky. Ocenenie Superbrands je potvrdením kvality produktov PSS, a. s., a vnímania značky verejnosťou.

VPLYV ELEKTROMAGNETICKÉHO VLNENIA NA ĽUDSKÝ ORGANIZMUS

1. Úvod

Keď vystupujeme z loďky na pevnú zem, napríklad na mólo, máme pocit väčšej istoty, pretože mólo je pevné a stabilné. Keby sme ale zväčšili atómy hmoty, z ktorej sa mólo skladá tak, že atómové jadro by bolo veľké ako lopta, prvý elektrón atómového obalu by bol vzdialený v desaťkilometrovej vzdialenosti. Medzi jadrom a obalom je pusto a prázdno, ale len zdanlivo. V tomto priestore sa v skutočnosti nachádzajú fotóny (intermediálne častice elektromagnetickej interakcie), ktoré udržujú správnu vzdialenosť elektrónov od atómového jadra. Naše telo je taktiež zložené z elektrónov a naše elektróny prostredníctvom ďalších fotónov vzájomne pôsobia (interagujú) s atómovými obalmi a tým vzniká dojem „pevnej pôdy pod nohami“.

NÁŠ JUBILANT: PROF. ING. DUŠAN PETRÁŠ, PHD.

Netreba ho predstavovať. Človeka, ktorý zasvätil svoj celý život technickým zariadeniam budov. Človeka, ktorý je pedagóg a zároveň špičkový manažér. Človeka, ktorý zastával a zastáva mnohé funkcie v odbornom, pedagogickom aj občianskom svete. Odborníka, na ktorého sa môžete obrátiť s ľubovoľným problémom nielen v oblasti TZB. Experta, ktorý je za svoje dosiahnuté výsledky nositeľom množstva domácich aj zahraničných ocenení. Nikomu netreba predstavovať nášho jubilanta: prof. Ing. Dušana Petráša, PhD.

Ceny nehnuteľností v pokračovali v raste aj v druhom polroku 2016

TopReality.sk zaznamenali zvýšenie záujemcov o kúpu bytu a pokles predávajúcich

 

Ceny nehnuteľností v rámci celého Slovenska pokračovali v raste aj v druhom polroku tohto roka. Najvyšší rast zaznamenali ceny jednoizbových, dvojizbových a trojizbových bytov. Súčasne sa zvýšil aj počet záujemcov o kúpu bytu a poklesol počet predávajúcich. Vyplýva to zo štatistiky spoločnosti Topreality.sk, s.r.o., prevádzkujúcej jeden z najnavštevovanejších slovenských realitných portálov, zaoberajúcich sa predajom, kúpou a prenájmom realít - TopReality.sk. Informoval o tom konateľ TopReality.sk Marek Grajcarík.