RIEŠENIE OD UPONOR – VYVINUTÉ ŠPECIÁLNE PRE REKONŠTRUKCIE VERTIKÁLNYCH AJ HORIZONTÁLNYCH ROZVODOV VODY V BYTOVÝCH DOMOCH

Rozvody vody v bytových domoch tvoria aj s ďalšími rozvodmi ako je plyn, kanalizácia či rozvod elektriny, veľmi podstatnú časť vybavenia bytového domu. Firma Uponor má vyše 60 ročné skúsenosti s vývojom a výrobou potrubí, od priemyselných riešení až po domové riešenia. Jednou z hlavných oblastí sú aj rozvody vody v bytových domoch pre novostavby a v poslednej dobe hlavne rekonštrukcie, ktoré sú témou nielen na Slovensku, ale aj v iných krajinách Európy. Uponor vyvinul ako jediný špeciálny systém ktorým ste schopní vymeniť rozvod potrubia aj v stiesnených podmienkach domových šácht s ohľadom na interiér vášho bytu – Obr. 1. a zároveň aj rozvod vo vašich pivniciach, či veľakrát ťažko prístupných spoločných priestoroch domu – Obr. 2.

ČASOVANÁ BOMBA – ROZVODY VODY, KANALIZÁCIE A PLYNU V BYTOVÝCH DOMOCH

Netesnosti, zatekanie, hlučnosť a možné ohrozenie bezpečnosti obyvateľov – to sú dôsledky havarijného stavu „stúpačiek“ v starších bytových domoch. Čiastočné opravy kanalizačných a vodovodných potrubí problém neriešia, len ho mierne odsúvajú o pár týždňov dopredu.

VÝMENA VNÚTORNÝCH ROZVODOV V BYTOVÝCH DOMOCH VERSUS PROJEKTY

Ako tak čítam články v časopise SPRÁVCA BYTOVÝCH DOMOV, tak zväčša ide o to, že sa niekto „chváli“, ako sa mu darí, alebo čo dosiahol za nejaké uplynulé obdobie, alebo že má niečo nové. Naša spoločnosť veľmi dôsledne eviduje vyprodukované cenové ponuky a systematicky komunikuje s potenciálnym objednávateľmi

FINANČNÁ NÁVRATNOSŤ INVESTÍCIE DO VÝMENY STÚPAČIEK V BYTOVOM DOME?

Hlavnými dosiaľ propagovanými dôvodmi pre výmenu rozvodov vody, kanalizácie a plynu v bytových domoch sú poruchy, hygiena, hlučnosť alebo možné ohrozenie bezpečnosti obyvateľov.

 

Cieľom tohto príspevku nie je spochybniť uvedené, ale naopak podporiť vlastníkov v ich rozhodovaní o výmene rozvodov ďalším, nemenej zaujímavým, aspektom.

RIEŠENIE OD UPONOR – VYVINUTÉ ŠPECIÁLNE PRE REKONŠTRUKCIE VERTIKÁLNYCH AJ HORIZONTÁLNYCH ROZVODOV VODY V BYTOVÝCH DOMOCH

Rozvody vody v bytových domoch tvoria aj s ďalšími rozvodmi ako je plyn, kanalizácia či rozvod elektriny, veľmi podstatnú časť vybavenia bytového domu, ktorej technický stav je dôležitý nielen z pohľadu bezpečnosti, ale aj hygieny a komfortného bývania – čiže správneho nadimenzovania.

CHRÁNIME ŽIVOTY

Hygienické preplachovanie Geberit s novou
riadiacou jednotkou a senzorovou technológiou

 

Pokiaľ voda v potrubných rozvodoch stagnuje, môže to viesť k jej mikrobiologickej kontaminácii a rozmnoženiu baktérií rodu Legionella. Hygienické preplachovanie Geberit je spoľahlivou zárukou hygienickej výmeny vody v rúrach.

REMS – FIRMA ČASOPISU PLYNÁR – VODÁR – KÚRENÁR ZA ROK 2014

Každoročne oceňuje Vydavateľstvo odborných časopisov s.r.o. jednu firmu, ktorá prispela svojim dielom k rozvoju a zlepšeniu práce odborníkov. Firma, ktorá bola vyhodnotená za rok 2014, získava prestížne ocenenie za svoj celosvetovú novinku – inovatívny produkt MULTI-PUSH, ďalej za technický pokrok, nové myšlienky a kvalitný sortiment náradia pre remeselníkov odborov inštalatérstva a vykurovania

PLOŠNÉ VYKUROVACIE SYSTÉMY PRE RODINNÉ DOMY, BYTY, VEREJNÉ A PRIEMYSLOVÉ OBJEKTY – ČO NEPODCENIŤ PRI NÁVRHU A REALIZÁCII

Či už sa stavia nový objekt alebo je rekonštruovaný starý rodinný domček po pratete, vždy stojí na prvom mieste túžba po čo najpríjemnejšom vnútornom prostredí. Prvok, ktorý je nevyhnutný pre vytvorenie vnútorného komfortu v dnešnom ponímaní, je bezpochyby kvalitný vykurovací, prípadne i chladiaci systém, ktorý musí spĺňať náročné kritériá jednoduchej regulácie, efektivity a samozrejme i priaznivej ekonomiky výstavby. Takým systémom je podlahové, prípadne stenové či stropné teplovodné vykurovanie.

FIBER BASALT CLIMA NOVÉ RÚRY S ČADIČOVÝMI VLÁKNAMI PRE KLIMATIZAČNÉ SYSTÉMY

 

Spoločnosť Wavin Ekoplastik, najväčší český výrobca plastových potrubných systémov, predstavila nové trojvrstvové rúry z polypropylénu novej generácie s čadičovým vláknom Fiber Basalt Clima. Rúry, ktoré vychádzajú z predchádzajúceho úspešného modelu Fiber Basalt Plus, vynikajú vysokou tlakovou odolnosťou a minimálnou dĺžkovou rozťažnosťou. Vhodné sú hlavne pre rozvody klimatizácie a chladenia.

SANITAS – ROZVODY VODY Z PLASTOV – KVALITA A CENA, KTORÁ ROZHODUJE

V článku s názvom HRDZAVÉ A ZASTARALÉ ROZVODY VODY – ČASOVANÁ BOMBA sme upozorňovali na vysokú pravdepodobnosť havárie na rozvodoch vody z pozinkovanej ocele, ktoré boli zhotovené pred viac ako dvadsiatimi rokmi.