LIMODOR – KVALITNÉ, ESTETICKÉ A ÚSPORNÉ VETRANIE

J. M. TRADE spol. s r. o. je od roku 1991 autorizovaný dodávateľ individuálne ovládaných úsporných jednopotrubných tlakových vetracích zariadení LIMODOR na trh SR a ČR. Výrobcom je rakúska spoločnosť LIMOT. J. M. TRADE je členom Združenia pre podporu obnovy bytových domov.

VĚTRÁNÍ S REKUPERACÍ TEPLA V BYTOVÝCH (PANELOVÝCH) DOMECH

Systémy pro větrání, lépe řečeno systémy pro řízené větrání s rekuperací tepla, nejsou ničím novým. V rámci výstavby rodinných domů s nízkou energetickou potřebou se velice dobře etablovaly na domácím trhu. Jejich nabídka, variabilita a efektivita roste u některých bodů, zejména pak účinnosti rekuperace dosahují špičkových hodnot. Jedná se o systémy, které přinášení pro majitele nemovitosti – domu, nebo bytu výhody v mnoha úrovních.

MERANIE PARAMETROV VETRACIEHO VZDUCHU VYBRANÉHO BYTOVÉHO DOMU

Článok pojednáva o realizácii merania parametrov vetracieho vzduchu vo vetracej šachte. Obsahom článku je postup stanovenia rýchlosti, teploty a vlhkosti vzduchu prúdiaceho vetracou šachtou na základe realizovaného tepelno-energetického merania na výstupe zo vzduchotechnického potrubia vybraného panelového domu.

VPLYV KVALITY VNÚTORNÉHO VZDUCHU V BUDOVÁCH NA KRITÉRIA DIMENZOVANIA MECHANICKÝCH A PRIRODZENÝCH VETRACÍCH SYSTÉMOV

Všeobecne platí, že každý očakáva, že materiály, výrobky, systémy... sú kvalitné. V priemysle a obchode, pojem kvality a jej implementácia do systémov zabezpečovania kvality je pre mnoho firiem veľkou výzvou. Normy radu ISO 9000 (ISO 1994) sú základom pre formálne rámce s cieľom účinne uplatňovať systémy riadenia kvality.

Znova ste zabudli vypnúť radiátor?

Keď prídeme ráno do práce spomenieme si, že sme doma v byte nechali zapnuté radiátory, aj keď tam celý deň nikto nie je. Večer keď zaspávame nám možno napadne, že v obývačke aj kuchyni sa kúri napriek tomu, že tam celú noc nikto nie je.