POTENCIÁL BUDOV V ZNIŽOVANÍ EMISIÍ UHLÍKA JE VEĽKÝ

  • Slovenská rada pre zelené budovy reaguje na správu Medzivládneho panelu OSN pre klimatické zmeny (IPCC) z 8. októbra 2018
  • Rýchle a významné zmeny treba podniknúť vo všetkých sektoroch spoločnosti
  • Celý segment stavebníctva musí spolupracovať na dosiahnutí cieľa obmedziť globálne otepľovanie na 1,5 °C

Pozvánka na VELUX PROFI DAY

VELUX PROFI DAY predstaví najnovšie trendy v riešení striech a zdravého vnútorného prostredia. Projektanti a realizátori sa už teraz môžu prihlásiť na tri rôzne termíny v troch slovenských mestách.

Riešenie pre ľahké ploché strechy na trapézovom plechu

Austrotherm tepelnoizolačný systém plochej strechy s trapézovým plechom umožňuje rýchlu a efektívnu realizáciu ľahkých striech priemyselných stavieb a objektov občianskej vybavenosti.

Podobné odporúčané články: 

Krása ukrytá v jednoduchosti

Jedným z hlavných prúdov súčasného dizajnu je minimalizmus. Ľudia začínajú čoraz viac uprednostňovať jednoduché riešenia a stále väčší dôraz kladú na funkčnosť. Dizajnéri sú tak nútení hľadať jednoduché riešenia a vizuálne z nich vyťažiť maximum. Na prvý pohľad sa to môže zdať jednoduché, no minimalizmus si vyžaduje dokonalú predstavu dizajnéra a maximálnu precíznosť, posadnutosť drobnými detailmi, ktoré rozhodnú o úspechu alebo neúspechu celého návrhu.

Čím sa riadiť pri výbere vchodových dverí?

Pri výbere vchodových dverí by ste mali zvážiť niekoľko hľadísk. Dôležitý je predovšetkým dizajn, pretože vstupné dvere do domu dotvárajú jeho celkový vzhľad. Individuálnymi požiadavkami môžu byť následne nároky na tepelno- alebo zvukovoizolačné vlastnosti. Obísť by ste však nemali ani bezpečnosť.

Nová podoba Kina Mier v Nových Zámkoch

Kino v Nových Zámkoch má novú tvár. Po dlhých rokoch získala obľúbená budova Novozámčanov atraktívnejšiu podobu. Kultúrna stavba symbolizujúca svoju dobu sa zmenila na moderný a vizuálne pútavý objekt. Pričinili sa o to architekti z ateliéru IMA a značnou mierou aj vláknocementový fasádny obklad, ktorý sa použil na opláštenie kina.

V súťaži o originálnu odvetranú fasádu vyhral projekt univerzitnej športovej haly

Víťazom študentskej súťaže EQUITONE – originálne odvetrané fasády 2018 sa stala Eva Mišovýchová. V návrhu univerzitnej športovej haly prepojila niekoľko farebne aj typovo odlišných vláknocementových dosiek a vytvorila tak vizuálne zaujímavú fasádu. Do 5. ročníka študentskej súťaže sa prihlásilo 17 študentov so svojimi projektami.

Drevené profily sú stále v kurze

Drevo dokáže vytvoriť neopakovateľnú atmosféru. Prináša do interiéru hrejivosť – nielen pocitovú, ale má aj výborné tepelnoizolačné vlastnosti. Vybrať si ho môžete na štandardné okná, ale nemusíte sa báť ani veľkorozmerných profilov.

Mýty a fakty o polystyréne

Expandovaný polystyrén (EPS) patrí k popredným stavebným materiálom, navyše šetrným k životnému prostrediu. Aj o polystyrénu však koluje množstvo mýtov a poloprávd. Aké teda sú skutočné vlastnosti polystyrénu?

Fasády zateplené systémom StoTherm Classic dávajú domu istotu a dlhoročnú životnosť

Pozícia najúspešnejšieho fasádneho systému na svete je u StoTherm Classic výsledkom dokonalého zladenia všetkých zložiek. Za 50 rokov sa systém vďaka zázemiu koncernu Sto, ktorý patrí medzi najväčších celosvetových dodávateľov fasádnych zatepľovacích systémov, vyvinul v produkt, ktorý nad konkurenciou víťazí nielen svojimi parametrami, ale aj mimoriadne vysokou spoľahlivosťou.

ROCKWOOL vyrába izolácie v Bohumíne už 20 rokov a za posledný rok vykázal najvyššie tržby v histórii

ROCKWOOL dosiahol v poslednom účtovom období najlepšie hospodárske výsledky za posledných päť rokov. Bohumínsky výrobca izolácií z kamennej vlny mal tržby vo výške takmer 1,5 mld. Kč a výsledok hospodárenia nad 100 mil. Kč. V posledných piatich rokoch investoval do ekologizácie, modernizácie a rozšírenia bohumínskeho závodu cez miliardu korún. V tomto roku realizuje ďalšiu investíciu do rozšírenia výroby. Svetový líder v oblasti výrobkov z kamennej vlny ROCKWOOL začal výrobu v Bohumíne roku 1998. Bohumínske izolácie sú napríklad súčasťou najvyššej budovy v Česku.