Jeden luster nestačí. Trendy v interiérovom osvetlení

Osvetlenie v byte je jeden z najdôležitejších faktorov, ktoré vytvára atmosféru a ovplyvňuje našu náladu a psychiku. Nedostatok svetla, alebo naopak - príliš presvetlené priestory, nie sú príliš vhodné ani príjemné pre oči. Preto si výber počtu, intenzity a farebnosti osvetlenia pri zariaďovaní interiéru dobre premyslite. Výber závisí najmä od atmosféry, ktorú chcete v danej miestnosti dosiahnuť. Rovnako dôležité je rozmiestnenie svietidiel, vzhľadom na optické rozčlenenie priestorov. V jednom priestore môžete totiž s pomocou svietenia vytvoriť niekoľko zón.

Zatepľovacie systémy firmy Sto: na fasáde to najlepšie, čo súčasný trh ponúka

Značka Sto s jej nezameniteľným žltým vedierkom ponúka v oblasti zateplenia sortiment kontaktných zatepľovacích systémov StoTherm (ETICS), predsadených prevetrávaných systémov StoVentec a systémov vnútorného zateplenia StoTherm In, ktoré vyhovejú všetkým individuálnym požiadavkám a podmienkam pri zachovaní najvyššej technickej spoľahlivosti.

Živý plot = záhradkárska výzva

Plot nás chráni pred nevítanými návštevníkmi, hlukom z okolia či ako ochrana pred neželanými pohľadmi susedov. A samozrejme, mal by byť aj oku lahodiacim elementom zapadajúcim do celkovej koncepcie záhrady. Ak uvažujete nad výsadbou živého plotu, ten správny čas na jeho založenie je práve teraz - od novembra do marca.

Podobné odporúčané články: 

Zatepľovací systém, ktorý je vyladený špeciálne pre drevostavby

Drevostavby sú na našom trhu v poslednej dobe synonymom pre rýchle a kvalitné bývanie. To je samozrejme pravda, často sa však pri argumentácii zabúda, že to je tiež cesta k zdravému a vskutku ekologickému domovu.

Ako zatepliť povalu?

Povalový priestor je časť domu, na ktorú sa pri rekonštrukcii často zabúda a zostáva nezateplená. Práve cez ňu dochádza k veľkým tepelným stratám. Aby sa im efektívne zabránilo, ideálnym riešením je použitie dodatočnej tepelnej izolácie Austrotherm GrEPS Kombi, ktorá dýcha a je ihneď pochôdzna.

Aktuálne trendy v oblasti oplotenia

Plot je tak trochu špecifickou záležitosťou. Má nás skryť pred okolitým hlukom, pohľadmi a ochrániť náš majetok a zároveň by mal vkusne ohraničovať náš pozemok, pretože ho vnímajú aj tí na druhej strane. Na výber máme mnoho materiálov, z ktorých každý má svoje pre a proti.  Platí tiež, že plot by sme mali v prvom rade vyberať  podľa jeho funkčnosti až potom voliť materiál. Aké sú aktuálne trendy v oblasti oplotenia?

Podobné odporúčané články: 

CHARAKTERISTIKA JEDNOTLIVÝCH SÚSTAV PANELOVÝCH DOMOV – 7. ČASŤ

STAVEBNÁ SÚSTAVA T06B ŽILINA – STAVEBNO-KONŠTRUKČNÉ RIEŠENIE

 

Panelová konštrukčná sústava T06B Žilina sa realizovala podľa typových podkladov KMV-T06B/ŽA, spracovateľ Stavoprojekt Žilina, 1970. Racionalizácia stavebnej sústavy KMV T06B/ŽA/R1 bola schválená v roku 1977.

Multitex: Super absorpčná sila vo formáte uteráka

Pri opravách a údržbe v remeselnej a priemyselnej oblasti pracovníci denne bojujú s kvapkajúcimi kvapalinami ako sú oleje, farby a mazivá, ktoré znečisťujú pracovisko. S absorpčnou rohožou MULTITEX® ponúka textilný poskytovateľ služieb MEWA jednoduché a efektívne riešenie na udržanie čistého pracoviska a ochranu pracovníkov. Pomocou „vane na zachytenie oleja“  vo formáte uteráka optimálne ochránite stroje, pracovisko a podlahu pred znečistením a nebezpečnými kvapalinami.

Dizajnovo dokonalá fasáda s hliníkovými obkladmi Premium

Fasáda určuje vonkajší dojem z budovy a zvyšuje hodnotu domu, a to z estetického, ale aj z energetického hľadiska. Moderné, elegantné a čisté riešenie vonkajšieho opláštenia stavby umožňujú hliníkové fasádne obklady Premium od spoločnosti Inoutic.  Sú vhodné nielen pre moderné novostavby, ale vďaka svojej farebnej variabilite aj pre rekonštrukcie starších objektov so zateplenou i nezateplenou fasádou.

Podobné odporúčané články: 

Túžite po drevených oknách? Takéto máte možnosti.

Trh s oknami je veľmi široký a rozmanitý; a len v samotnej kategórii drevených okien si môžete vybrať z viacerých druhov. Viete však, aké máte možnosti?

CHARAKTERISTIKA JEDNOTLIVÝCH SÚSTAV PANELOVÝCH DOMOV – 6. ČASŤ

STAVEBNÁ SÚSTAVA MS 5 a MS 11

 

Panelová konštrukčná sústava MS 5 a MS 11 sa realizovala podľa typových podkladov, ktoré spracoval KPÚ Banská Bystrica v roku 1962. Nový systém tvoria priečne nosné steny, doplnené pozdĺžnou stužujúcou stenou, na konci sekcie zdvojenou. Modulová osnova priečnych nosných stien je 3600 mm, konštrukčná výška 2800 mm.