Elegantné riešenie proti prehrievaniu strechy

Tropické horúčavy už dávno nepoznáme len z dovolenkových destinácií. Aj leto na Slovensku vie byť poriadne horúce. Okrem zvýšenej únavy vtedy míňame aj veľa elektrickej energie na chod klimatizácie, ktorá nám počas tropických dní spríjemňuje prácu v interiéroch.

 

Strešné fólie a PIR izolačné dosky

Prvú líniu v strešnej skladbe tvoria PIR dosky, ktoré sa v posledných rokoch začali presadzovať ako výhodná izolačná alternatíva oproti minerálnej vlne. Keďže sa PIR dosky používajú pri nadkrokvovej izolácií je ich výhodou priznanie krokiev domu a možnosť vytvorenia obytného podkrovia, ktoré sa stáva veľkým hitom. 

Druhá línia ,,obrany“ s nachádza priamo pod strešnou krytinou. Jedná sa o vysoko reflexné fólie, ktoré pohltia ďalšie percento tepla, ktoré prepustia tepelné mosty z interiéru alebo strešná krytina.

 

tegalit star

 

Pohoda v lete, teplo v zime

Takáto izolácia však nefunguje iba smerom dnu. V zime sa situácia naopak obráti a tepelné mosty na streche sa tak stávajú miestami, kde uniká najviac tepla. Pri dobrom zabezpečení izolácie však strecha udrží domáce teplo oveľa dlhšie ako v ostatných prípadoch. Vaše účty za teplo sa tým výrazne okresajú. Kvalitný izolačný systém tak prináša výhody počas celého roka. V lete ušetríte na účtoch za klimatizáciu a v zime za vykurovanie. Nakoniec ešte treba pripomenúť, že do roku 2020 budú musieť byť všetky budovy nízkoenergetické, pričom sa predpokladá ich tepelný odpor až na úrovni 9,9 m2K/W. (hodnota, ktorú dosahujú súčasné pasívne domy) . S využitím moderných izolačných prvkov na strechách sa na túto hodnotu možno dostať už dnes. 

Trend však hovorí jasne v prospech nízkoenergetických a ekologických domácností, ktoré z roka na rok spotrebujú na svoj chod menší prídel energie. Bramac ako líder na trhu so strešnými krytinami, si pre  pripravil elegantné riešenie kombinujúce tri produkty do jedného funkčného celku. Zoznámte sa s riešením Bramac Cool.

 

cool krytina

 

Tri v jednom

Toto riešenie vzniklo ako odpoveď na veľké prehrievanie striech počas leta. Kombinuje v sebe tri špičkové produkty.

  1. Prvú líniu obrany tvorí strešná krytina,. Okrem moderného povrchu, ktorý sa hodí na novostavby, majú na povrchu tieto krytiny nanesenú špeciálnu povrchovú úpravu, ktorá odráža až o 300 % viac slnečného žiarenia ako ostatné strešné krytiny.
  2. Druhú líniu tvorí vysokodifúzna fólia s reflexným povrchom, ktorý odráža sálavé teplo pod strešnou krytinou, takže sa taktiež podieľa na znížení prehrievania podkrovia.
  3. Poslednú vrstvu tvorí izolačná doska, ktorá ponúka skvelé tepelnoizolačné vlastnosti.

 

prestup

 

Funkčnosť po celý rok

Spolu tak tieto tri riešenia garantujú zníženie interiérovej teploty až o 7 °C, a to bez použitia klimatizácie. Okrem zjavných výhod počas leta, je takto riešená strecha veľmi výhodná aj počas zimných mesiacov. Vďaka premyslenej skladbe, vznikajú len minimálne tepelné straty smerom z interiéru a nie sú v nej žiadne tepelné mosty. V zime si tak váš dom udrží teplo oveľa jednoduchšie, pričom spotreba tepla bude nižšia. Bramac Cool  je tak univerzálnym a celoročným riešením, ktoré sa výborne hodí na nízkoenergetické a moderné novostavby.