Skupina ROCKWOOL predstavila novú identitu značky

Skupina ROCKWOOL, svetový líder v oblasti riešení z kamennej vlny, predstavila novú identitu značky vrátane novej komunikačnej stratégie a korporatívneho videa. Evolúcia značky ROCKWOOL zahŕňa nové logo, ktoré bude skupina využívať pre všetky dcérske spoločnosti i podporu ďalšej expanzie. Na Slovensku pôsobí skupina ROCKWOOL od roku 1998. Výrobný závod v českom Bohumíne spustil výrobu v tom istom roku a dnes má približne 240 zamestnancov.

CONECO 2017 – Čestné uznanie, Zlatú Plaketu i Zlatého Leonarda získali Wienerberger a Tondach

Až tri ocenenia, Čestné uznanie Coneco 2017, Zlatú plaketu a Zlatého Leonarda, získali spoločnosti Wienerberger slovenské tehelne, spol. s r. o. a Tondach Slovensko s.r.o. na stavebnom veľtrhu CONECO 2017 v Incheba Expo v Bratislave.

WIENERBERGER BRICK AWARD 2018: Výzva na predkladanie prihlášok!

S blížiacim sa udeľovaním cien Brick Award 2018 vyzýva spoločnosť Wienerberger architektov, kritikov architektúry a novinárov k predkladaniu výnimočných projektov v oblasti inovatívneho využitia stavebných materiálov z celého sveta. Termín pre podávanie prihlášok je do 20. apríla 2017.

Ručne kované poštové schránky zo železa v tvare tašiek sú zákazníckym hitom

Odlíšte sa od iných už poštovou schránkou s patinou

 

Ručne kované poštové schránky zo železa v tvare tašiek sú zákazníckym hitom umeleckého kováčstva Interierkov, Handlová. Najväčší záujem je o patinovanú úpravu vo farbe rifľoviny, či jemného pozlátenia na čiernom podklade. Každá zo schránok je originálnym umeleckým dielkom. Na poštovú schránku si každý môže dať vykovať napríklad číslo domu, bytu alebo iniciály. O takéto exkluzívne výrobky je veľký záujem v Amerike a vynikajúco sa predávajú aj cez internet na dobierku na adrese www.interierkov.sk.

Ručne kované brány, ploty a výrobky do exteriéru si objednajte včas, v lete bude neskoro

Zima je ideálna na výrobu exteriérových doplnkov domov

O ručnú remeselno-umeleckú prácu je medzi majiteľmi domov a bytov čoraz väčší záujem. Zákazníci už nechcú vidieť rovnaké brány a ploty ako majú susedia, navyše často z obchodného reťazca. Túžia po originalite exteriérov a interiérov. Túžba odlíšiť sa stojí aj za súčasným boomom záujmu o ručne kované výrobky firmy Interierkov, s.r.o., Handlová. Zima je ideálnym obdobím na ich objednanie, pretože na jar sú hotové a pripravené na inštaláciu v exteriéri.

 

Medzinárodnú súťaž INSPIRELI AWARDS 2016 ovládla talianska architektúra

Najväčšia celosvetová súťaž pre mladých architektov a dizajnérov do 35 rokov INSPIRELI AWARDS 2016 spoznala víťazov. Za najväčší talent nastupujúcej generácie architektov označila skúsená odborná porota Giacoma Garziana z Talianska. V silnej konkurencii viac než tisícky súťažiacich z celého sveta uspeli aj dvaja Slováci, ktorí sa dostali do finále medzi 50 najlepších.

ROCKWOOL prispeje k rekordnej účasti na veľtrhu Strechy Praha 2017

Popredný svetový výrobca izolácie z kamennej vlny ROCKWOOL sa predstaví na najvýznamnejšom stavebnom veľtrhu v strednej Európe Strechy Praha 2017. Pre 19. ročník tohto mezinárodného podujatia pripravil ROCKWOOL prezentáciu pre odbornú i širokú verejnosť.

Najväčší stavebný veľtrh v Európe už o pár dní

Tohtoročný program veľkých medzinárodných podujatí zameraných na stavebníctvo a architektúru bude opäť nabitý. Hneď na začiatku roka nás čaká jeden z najväčších veľtrhov, aké sa v Európe organizujú.

Na výrobu študentskej elektrickej formuly použili polystyrén

Jedinečný projekt elektrickej formuly študentov zo STUBA Green Team pokračoval aj v sezóne 2016. Pri výrobe najnovšieho monopostu použili extrudovaný (tvrdený) polystyrén.

Aký pohon pre garážovú bránu zvoliť?

Ak už máte vybraný správny typ garážovej brány pre váš domov, mali by ste sa okrem vhodného dizajnu zaujímať aj o možnosti pohonu, ktorý na garážovú bránu nainštalujete. Či už sa rozhodnete pre manuálny alebo automatický pohon, vyberajte si brány a pohony od kvalitných výrobcov.

Najväčšia celosvetová súťaž architektov a dizajnérov pochádza zo Slovenska!

Už len niečo vyše mesiaca majú mladí architekti a dizajnéri z celého sveta, na prihlásenie sa do najväčšej celosvetovej súťaže INSPIRELI AWARDS 2016. Úspech v silnej konkurencii 700 súťažiacich zo 73 krajín sveta bude pre víťaza vstupenkou medzi architektonickú elitu.