KVALITNÁ ŠKRIDLA MÔŽE POCHÁDZAŤ AJ Z POĽSKA

Spoločnosť EBM Co. pozvala svojich obchodných partnerov z celého Slovenska na exkurziu do výrobného závodu Creaton v poľskom Widziszewe. Účastníci mali jedinečnú možnosť prezrieť si najmodernejšie výrobné technológie a zoznámiť sa s novinkou v sortimente pálenej strešnej krytiny – veľkoformátovou škridlou Titania.

 

ebm_01.jpg

 

Moderný výrobný závod na výrobu keramickej strešnej krytiny sa nachádza neďaleko poľskej Poznane. Ide o najmodernejšiu továreň na výrobu strešnej keramiky v Európe. Nová továreň značky Creaton je vybavená inovatívnymi technológiami, ktoré spĺňajú najprísnejšie európske technické normy. Výrobné kapacity fabriky dokážu bez problémov pokryť nielen dopyt po pálenej strešnej krytine v Poľsku, ale aj okolitých krajín stredoeurópskeho regiónu. V bezprostrednej blízkosti závodu sa tiež nachádza výdatné ložisko hliny, ktorá kvalitatívne spĺňa náročné požiadavky značky Creaton. „Novému modelu veľkoformátovej škridly Titania predpovedáme sľubnú budúcnosť aj na našom trhu. Preto považujeme za dôležité zoznámiť našich obchodných partnerov nielen s jej vlastnosťami, ale aj s modernou technológiou jej výroby,“ hovorí Eva Kovačovičová, konateľka spoločnosti EBM Co.

 

ebm_02.jpg

 

Inovatívna výroba modernej škridly

Účastníci exkurzie si so záujmom prezreli výrobný závod, kde boli upozornení nielen na obrovskú výpalnú pec, ale aj na jedinečný spôsob vypaľovania škridiel. Pri vypaľovaní sa škridla ukladá do horizontálnych H-kaziet, ktoré zaisťujú tvarovú stálosť a rovinnosť pri výpale. Precízna technológia výroby zaručuje nielen rozmerovú presnosť škridly, ale aj funkčnosť. Vďaka tomu môže výrobca poskytnúť záruku na škridlu až 50 rokov.

 

Prehliadka závodu bola doplnená o predstavenie vlastností škridly Titania, ktorá prináša na trh pálených strešných krytín výhodný pomer ceny a kvality. Škridla je vysoko odolná proti poveternostným vplyvom a agresívnym vplyvom vonkajšieho prostredia, ako aj proti degradujúcemu vplyvu UV žiarenia. Jedinečná je svojím unikátnym systémom bočných drážok Labyrint, ktoré zabezpečujú odolnú bariéru proti preniknutiu vlhkosti a vody. Nemožno ju prekonať ani pri náporovom daždi. Extrémne hladký až zamatový povrch škridiel Titania bráni jej poškodeniu a poškriabaniu. Vysoko kvalitné engoby a glazúry modelu Titania mu zaisťujú 100%-nú farebnú stálosť.

 

ebm_03.jpg

 

Praktické ukážky zaujali

V priestoroch školiaceho strediska výrobného závodu sa obchodní partneri oboznámili s doplnkami strešnej krytiny Titania. Okrem toho im boli predstavené výhody, ktoré prináša možnosť posuvu škridly na streche až 43 mm. Rozvrhnutie optimálneho latovania v závislosti od dĺžky krokvy je vďaka tomu jednoduchšie.

 

Mimoriadne zaujal systém Firstfix - celokeramický systém pri ktorom netreba používať odvetracie hliníkové pásy a klasické vetracie škridly. Podhrebeňové odvetrávacie škridly s hrebenáčom, ktoré chránia strechu proti zafúknutiu snehu a dažďa. Ide o najefektívnejšiu a najekonomickejšiu realizáciu odvetrania v hrebeni.

 

Viac informácií nájdete na www.ebmco.sk.