Horľavý materiál na fasáde dodáva požiaru „palivo“ navyše

V prípade stavieb patrí požiarna bezpečnosť medzi základné technické požiadavky. Obyvatelia novostavieb i rekonštruovaných objektov očakávajú od svojich príbytkov poskytnutie bezpečia. Takisto predpokladajú, že prípadný požiar sa až do príchodu hasičov nebude ďalej šíriť. Na rozsah a rýchlosť šírenia požiaru majú najväčší vplyv použité stavebné materiály, ako súčasť stavebných systémov a technológií.

Podobné odporúčané články: 

Aj chata môže byť inteligentná

Strávili ste na chate alebo chalupe skoro celé leto? S príchodom jesene a školských a pracovných povinností budú stále dlhšie opustené. Je preto potrebné začať uvažovať nad tým, ako váš víkendový domov zabezpečiť proti požiaru alebo krádeži.

DYMOVÝ SNÍMAČ DOKÁŽE ZACHRÁNIŤ ŽIVOTY

Vysoké teploty a minimum zrážok spôsobujú zvýšené riziko požiarov. Počas tohto leta zasahovali podľa údajov Ministerstva vnútra SR hasiči už 1 400 krát, čo je dvakrát viac ako v minulom roku. Samozrejmosťou by mala byť zvýšená opatrnosť, nie vždy to však na ochranu domu či pozemku stačí. Jedinou spoľahlivou ochranou pred požiarom je dymový snímač, ktorý vás na požiar upozorní dostatočne včas. Napríklad aj v noci, kedy hrozí nebezpečenstvo udusenia dymom v spánku.

HELUZ VYKONAL SKÚŠKU KOMÍNOV NA PRISÁVANIE VZDUCHU

Najväčší český výrobca tehlových produktov značky HELUZ sa rozhodol zapojiť do diskusií zameraných na prisávanie spaľovacieho vzduchu komínovým telesom alebo samostatnou šachtou tak, že v spolupráci s Vysokou školou baníckou – Technickou univerzitou v Ostrave vykonal skúšku oboch systémov.

Horľavosť kontaktných zatepľovacích systémov a kvalita ich zhotovenia

Reakcia na článok „Expandovaný polystyrén ako izolácia vo vonkajších kontaktných tepelnoizolačných systémoch (ETICS)“, od autora: Ing. Juraja Akuratného.

Podobné odporúčané články: 

PROFIL FIRMY: ROCKWOOL SLOVENSKO S.R.O.

Značka, ktorá má na Slovensku dlhoročnú tradíciu a je obľúbená hlavne u všetkých „fanúšikov“  minerálnej vlny. Jednoznačne  nehorľavý materiál  s vynikajúcimi izolačnými vlastnosťami. Materiál, značka a firma, ktorej bol najvyšší čas venovať priestor v našom časopise. Jednoducho – Rockwool.

FASÁDA ROCKPROFIL SÚČASŤOU POŽIARNEHO EXPERIMENTU

V rámci unikátneho požiarneho experimentu COMPFIRE 15. septembra 2011 vo Veselí nad Lužnicí nechali stavební odborníci horieť dvojpodlažnú administratívnu budovu. Pri hodinovom požiari sa teplota vo vnútri budovy vyšplhala nad 1 000 °C a ani pri tak intenzívnom žiari nejavilo opláštenie budovy systémom ROCKPROFIL známky necelistvosti či porušenia kritérií požiarnej odolnosti.