SCHIEDEL PERMETER – KOMÍN, KTORÝ MÁ ŠTÝL!

Výber komína by nemal byť len otázka peňazí. Dôležitým hľadiskom je jeho kvalita, bezpečnosť ako aj estetické prevedenie. Schiedel Permeter – novinka z dielne najväčšieho výrobcu komínov v Európe spĺňa všetky požiadavky na moderný komín.

 

mod-1_0.jpg 

 

Schiedel Permeter v sebe totiž spája vysokú kvalitu, jednoduchú a rýchlu montáž a unikátny dizajn. Hodí sa pre všetky typy palív a spotrebičov. Využitie nájde ako v novostavbách, tak umožňuje jednoducho a elegantne vyriešiť dostavbu komína k pôvodnému domu. Tento moderný komínový systém s vnútornou antikorovou vložkou, tepelnou izoláciou a plášťom z galvanicky upravenej ocele možno zaobstarať v bielom, šedom alebo čiernom variante.

 

mod-2_0.jpg 

 

Nespornou výhodou komínového systému Schiedel Permeter je aj jeho univerzálne použitie. Schiedel Permeter umožňuje odvod spalín od všetkých typov spotrebičov na všetky druhy palív. Hodí sa pre všetky vykurovacie systémy, vrátane pretlakových i podtlakových a možno z neho vytvoriť aj tvarovo zložitejšiu kompletnú spalinovú cestu. Pre pretlakovú prevádzku stačí vložiť do pripravených drážok v hrdle silikónové tesnenie. Vďaka tomu je Permeter vhodný aj pre kondenzačné kotly.

 

komin-3.jpg 

 

Komínový systém Schiedel Permeter je ideálnym riešením pre exteriérové aj interiérové riešenie komína. Keďže je veľmi ľahký, nepotrebuje základ a stačí ho iba upevniť na fasádu. Predstavuje tak ideálny spôsob, ako vyriešiť dostavbu komína. Vďaka vynikajúcej vnútornej izolácii má nízku povrchovú teplotu, takže mu postačuje štandardný odstup 5 cm od horľavých materiálov. Schiedel Permeter je nenáročný aj z hľadiska priestoru, takže ho možno využiť aj vo veľmi stiesnených priestoroch. Výstavba je časovo nenáročná a ľahká, jednotlivé diely do seba presne zapadajú. Malý počet dielov a presné spoje výrazne urýchľujú výstavbu komína. Mnoho ľudí ocení aj možnosť okamžite po inštalácii uviesť Permeter do prevádzky.

 

 komin-4.jpg

 

Komín zaujme aj svojím dizajnom. Vďaka futuristickému vzhľadu a oceľovej elegancii sa často používa ako pôsobivý architektonický prvok. Povrchová úprava práškovým lakovaním – komaxitom zaručuje farebnú stálosť a vysokú odolnosť povrchovej úpravy voči nepriaznivým poveternostným vplyvom počasia. Schiedel Permeter ponúka bezpečnú, funkčnú a elegantnú alternatívu odvodu spalín s 10 ročnou zárukou. Získate tak komín, na ktorý sa môžete spoľahnúť!

 

 komin-5.jpg

 

Schiedel Permeter možno zaobstarať v priemeroch 100 až 250 mm a dodáva sa so širokým príslušenstvom pre kompletnú výstavbu komína. Schiedel PERMETER je teraz v ponuke s výškou 6 m a s priemerom 150 mm za 660 € s DPH. Priemer a výška komína závisí na type spotrebiča a umiesteniu komína v dispozícii objektu.

 

 

 

Viac informácií o komínovom systéme Schiedel Permeter získate na www.schiedel.sk.

 

schiedel.jpg 

Schiedel Slovensko spol. s r.o.
Zamarovská cesta 177, 911 05 Zamarovce – Trenčín
tel.: 032 / 7460 011, 7440 269, 7440 193
fax: 032 / 7460 015, 7442 154
e-mail: mail@schiedel.sk