BIOLOGICKÉ NAPADNUTIE FASÁD OPATRENÝCH KONTAKTNÝM ZATEPĽOVACÍM SYSTÉMOM (ETICS), ICH ČISTENIE A RENOVÁCIA

Na povrchu fasád budov s ETICS dochádza postupom času k rastu mikroorganizmov. Jedná sa o plesne, sinice a riasy, prípadné huby, machy a lišajníky. Toto pôsobenie je najmä estetickou záležitosťou. Nadmernú prítomnosť mikroorganizmov (najmä niektorých druhov plesní) však môže vyvolať i zdravotné problémy.

Syndróm chorých budov!

Chladné počasie je ako stvorené na vznik plesní v domácnosti. Útočia nielen na staré domy a byty, ale aj na zateplené domy a novostavby. V nepriedušne uzavretých priestoroch sa hromadí vlhký vzduch, vlhkosť vsakuje do stien a podporuje množenie plesní a iných škodlivých mikroorganizmov. Plesne ale nenapádajú iba steny budov, často sa vyskytujú vo vlhkých kúpeľniach medzi kachličkami, v pivniciach či pri škárach okien.  Zakročte, plesne ohrozujú nielen váš majetok ale aj vaše zdravie! Čím rýchlejšie ich odstránite, tým viac ochránite nielen svoj majetok, ale aj seba a svojich blízkych pred zdravotnými problémami.

BASF TVORÍ CHÉMIU UŽ 150 ROKOV

Spoločnosť BASF v roku 2015 oslávila 150. výročie. Od svojho založenia prešla veľký kus cesty. S viac ako 350 výrobnými závodmi a 6 vývojovými centrami po celom svete sa z nej stala svetovo najväčšia chemická spoločnosť. V roku 2014 jej obrat dosiahol rekordných 74,3 miliárd € čistý zisk z toho tvoril 5,2 miliárd €.

PCI – PRODUKTY URČENÉ PROFESIONÁLOM

PCI Augsburg GmbH a BASF Slovensko spol. s r.o. ako dcérske spoločnosti celosvetovo najväčšieho chemického koncernu BASF SE, poskytujú inteligentné systémové riešenia a vysokokvalitné produkty v odvetví stavebníctva.

TIP NA DARČEK PRE DOMÁCICH MAJSTROV

Dážď, pretrvávajúca vlhkosť či sneh preveria funkčnosť nejedného múru či strechy rodinného domu.

Domy farieb – riešenia pre váš domov

Rekonštrukcia bytu, prerábka kúpeľne, či nová maľovka môžu byť veľmi stresujúce. Vybrať a namiešať ten správy odtieň na stenu je často hotová misia. V predajniach farieb sa navyše môžete v ponuke stratiť. Aby vám uľahčila život, spoločnosť PPG Deco Slovakia prišla pred časom s novým konceptom v maloobchodnom podnikaní s farbami – s Domami farieb.

Podobné odporúčané články: 

XYLADECOR – CHRÁNIME VAŠE DREVO

Xyladecor, značka prémiových produktov pre ochranu a dekoráciu dreva s viac ako štyridsaťročnou tradíciou, sa dočkal inovovaného vzhľadu s moderným logotypom a grafickým dizajnom. Zároveň v znamení svojej filozofie byť vždy o krok vpred, prichádza s novinkami, ktoré zdvíhajú latku v oblasti ochrany dreva a jednoduchej aplikácie.

Novinka PRIMALEX FORTISSIMO CLEAN:

Vaše steny budú vždy čisté vďaka novej farbe

Spoločnosť PRIMALEX prichádza na trh s jedinečnou novinkou, vďaka ktorej sa škvrny na stenách od kávy, vína, či džúsu stanú

Podobné odporúčané články: 

Xyladecor – Sme tu, aby sme chránili drevo

Xyladecor, značka prémiových produktov pre ochranu a dekoráciu dreva s viac ako štyridsaťročnou tradíciou, sa dočkal inovovaného vzhľadu s moderným logotypom a grafickým dizajnom. Zároveň v znamení svojej filozofie byť vždy o krok vpred, prichádza s novinkami, ktoré zdvíhajú latku v oblasti ochrany dreva a jednoduchej aplikácie.

Tá najlepšia ochrana pre drevo

Aby váš drevený nábytok, dvere, zárubne, stoly aj stoličky vyzerali čo najdlhšie ako nové, je dôležité pravidelne sa o ne starať a používať na ich ochranu kvalitné produkty. Johnstone´s Quick Dry Opaque Wood Finish je rýchloschnúca krycia lazúra, ktorá

NOVÉ PROTIPLESŇOVÉ CEMENTY A PROTIPLESŇOVÁ PRÍMES NA BÁZE TROSKY

Problém výskytu mikroorganizmov nie je závažný len z hľadiska hygienického, zdravotného a estetického, ale aj z hľadiska biodegradácie stavebných materiálov. Riešenie dosahovania dlhodobého fungistatického prostredia bez zvyšovania nákladov