VPLYV TECHNICKÝCH ZARIADENÍ BUDOV NA STATIKU STAVEBNÝCH KONŠTRUKCIÍ

Slovenské technické normy pre jednotlivé rozvody technických zariadení sa zaoberajú spôsobmi vedení potrubí v rôznych vrstvách stavebnej konštrukcie.

MASÍVNA STENA MIESTO ZATEPĽOVANIA? TO JE ÚSPORNÁ VÝSTAVBA A PREVÁDZKA!

Vonkajšie zatepľovanie budov je často mylne považované za nevyhnutnosť a výrazný bonus pri predaji či kúpe nehnuteľnosti. Menej sa ale vie, že je to pomerne náročný technologický proces. Má svoje úskalia a žiaľ vytvára bohatý priestor pre chybné riešenia.

DOM S DÔRAZOM NA PRAKTICKOSŤ

Zvonka nenápadný dom na konci príjazdovej cesty dáva tušiť, že jeho majitelia preferujú rafinovanú jednoduchosť a pohodový život uprostred zelene.

 

V Klátovej Novej Vsi nie je jednoduché nájsť dobrú stavebnú parcelu.

NAJČASTEJŠIE ZÁVADY NA NESPRÁVNE ZREALIZOVANÝCH DREVOSTAVBÁCH

Kvalita drevostavieb je dobre známa a popularita týchto objektov nestúpa náhodou. Medzi mnohými pozitívnymi ohlasmi sa však nájdu aj majitelia, ktorí sa sťažujú na rôzne závady a sami nechápu príčiny tohto „zlyhania.“

ZELENÉ ÁTRIUM JE SYMBOLOM BUDÚCNOSTI

Trnava si na svoje konto v máji 2015 pripísala ďalšie prvenstvo. Kým v 13. storočí bola prvým slobodným kráľovským mestom na území Slovenska, v 21. storočí sa môže pýšiť prvým pasívnym bytovým domom u nás. Slávnostné otvorenie Zeleného átria svojím významom presahuje oblasť stavebníctva a architektúry.

OCEĽOVÉ BALKÓNY A LODŽIE PEKSTRA PRE KAŽDÝ DOM

Firma PEKSTRA spol. s r.o. Třeboň realizuje svoju činnosť v oblasti poradenstva, dodávky a servisu spojeného s výrobou a inštaláciou závesných oceľových balkónov a samonosných oceľových a železobetónových lodžií v bytových domoch. Výhradným zástupcom firmy PEKSTRA na slovenskom trhu je spoločnosť KACZER s. r.o.

SEDEM VECÍ, KTORÉ JE DOBRÉ VEDIEŤ O POUŽITÍ EPS PRE VONKAJŠIE TEPELNOIZOLAČNÉ SYSTÉMY ETICS

Kvalitným zateplením nehnuteľnosti možno ušetriť 50-70 percent nákladov na vykurovanie, vrátane klimatizácie, ktorej prevádzka v porovnaní s vykurovaním býva až trikrát náročnejšia na energie. Hoci väčšina verejnosti si čím ďalej tým viac uvedomuje výhody zateplenia, stále sú s ním spojené aj nepravdivé mýty. Združenie výrobcov a spracovateľov expandovaného polystyrénu na Slovensku informuje o siedmich najrozšírenejších.

RÝCHLE A ĽAHKÉ ZASTREŠENIE ALTÁNKU (montážny postup)

Na zastrešenie záhradnej chatky nepotrebujete pokrývača. S asfaltovou krytinou to totiž bez problémov zvládnete aj sami. Pritom si vystačíte len s bežným náradím, ako sú klince, kladivo, meter a nôž.

Podobné odporúčané články: 

ANALÝZA MOŽNOSTI KONŠTRUKČNEJ TVORBY NOVEJ GENERÁCIE SPODNEJ STAVBY PRE ENERGETICKY EFEKTÍVNE BUDOVY

Tepelná izolácia je dnes slovo, ktoré sa skloňuje vo všetkých pádoch predovšetkým s ohľadom na rastúce ceny energie a v súlade s dlhodobými strategickými cieľmi znižovania emisií a zlepšovania energetickej náročnosti budov. Čo je aj predmetom Smernica Európskeho parlamentu a Rady 2010/31/EU zo dňa 19. mája 2010 o energetickej náročnosti budov.

NOVINKY LEIER DURISOL PRE EFEKTÍVNY SPÔSOB ODHLUČNENIA TRATÍ A NÁSTUPIŠTNÝCH PLÔCH

Štiepko-cementový stavebný systém Durisol v podobe protihlukových stien predstavuje účinný systém riešenia ochrany pred nadmerným hlukom zcestných komunikácií a železničných tratí. Najnovšie stavebné prvky Durisol, od spoločnosti Leier Baustoffe SK s.r.o., sú však určené aj na miesta, kde klasické stenové absorbéry nemožno použiť.