Nadstavba, prístavba či vstavka v rekordne krátkom čase

Prestavby rôznych typov budov sú bežnou záležitosťou, ktorá však dokáže potrápiť. Najjednoduchším riešením potreby zväčšiť kapacitu logistického skladu, bytového domu či kancelárskej budovy je formou nadstavby, prístavby. Vstavka zas vyrieši nové dispozičné potreby napríklad výrobnej haly.

Kvalitná stavba za tretinu času? Zvoľte kovovú konštrukciu

Oceľ je top stavebný materiál

Dá sa v stavebníctve spojiť trvácnosť, rýchlosť, bezpečnosť a ekológia? Nároky architektov a projektantov na stavebné materiály a postupy sú čoraz vyššie. Okrem stavebných trendov a nárokov užívateľov je to aj kvôli zvyšujúcim sa nárokom na štandard stavieb vyžadovaných zo strany EÚ.

VPLYV TECHNICKÝCH ZARIADENÍ BUDOV NA STATIKU STAVEBNÝCH KONŠTRUKCIÍ

Slovenské technické normy pre jednotlivé rozvody technických zariadení sa zaoberajú spôsobmi vedení potrubí v rôznych vrstvách stavebnej konštrukcie.

MASÍVNA STENA MIESTO ZATEPĽOVANIA? TO JE ÚSPORNÁ VÝSTAVBA A PREVÁDZKA!

Vonkajšie zatepľovanie budov je často mylne považované za nevyhnutnosť a výrazný bonus pri predaji či kúpe nehnuteľnosti. Menej sa ale vie, že je to pomerne náročný technologický proces. Má svoje úskalia a žiaľ vytvára bohatý priestor pre chybné riešenia.

DOM S DÔRAZOM NA PRAKTICKOSŤ

Zvonka nenápadný dom na konci príjazdovej cesty dáva tušiť, že jeho majitelia preferujú rafinovanú jednoduchosť a pohodový život uprostred zelene.

 

V Klátovej Novej Vsi nie je jednoduché nájsť dobrú stavebnú parcelu.

NAJČASTEJŠIE ZÁVADY NA NESPRÁVNE ZREALIZOVANÝCH DREVOSTAVBÁCH

Kvalita drevostavieb je dobre známa a popularita týchto objektov nestúpa náhodou. Medzi mnohými pozitívnymi ohlasmi sa však nájdu aj majitelia, ktorí sa sťažujú na rôzne závady a sami nechápu príčiny tohto „zlyhania.“

ZELENÉ ÁTRIUM JE SYMBOLOM BUDÚCNOSTI

Trnava si na svoje konto v máji 2015 pripísala ďalšie prvenstvo. Kým v 13. storočí bola prvým slobodným kráľovským mestom na území Slovenska, v 21. storočí sa môže pýšiť prvým pasívnym bytovým domom u nás. Slávnostné otvorenie Zeleného átria svojím významom presahuje oblasť stavebníctva a architektúry.

OCEĽOVÉ BALKÓNY A LODŽIE PEKSTRA PRE KAŽDÝ DOM

Firma PEKSTRA spol. s r.o. Třeboň realizuje svoju činnosť v oblasti poradenstva, dodávky a servisu spojeného s výrobou a inštaláciou závesných oceľových balkónov a samonosných oceľových a železobetónových lodžií v bytových domoch. Výhradným zástupcom firmy PEKSTRA na slovenskom trhu je spoločnosť KACZER s. r.o.

SEDEM VECÍ, KTORÉ JE DOBRÉ VEDIEŤ O POUŽITÍ EPS PRE VONKAJŠIE TEPELNOIZOLAČNÉ SYSTÉMY ETICS

Kvalitným zateplením nehnuteľnosti možno ušetriť 50-70 percent nákladov na vykurovanie, vrátane klimatizácie, ktorej prevádzka v porovnaní s vykurovaním býva až trikrát náročnejšia na energie. Hoci väčšina verejnosti si čím ďalej tým viac uvedomuje výhody zateplenia, stále sú s ním spojené aj nepravdivé mýty. Združenie výrobcov a spracovateľov expandovaného polystyrénu na Slovensku informuje o siedmich najrozšírenejších.

RÝCHLE A ĽAHKÉ ZASTREŠENIE ALTÁNKU (montážny postup)

Na zastrešenie záhradnej chatky nepotrebujete pokrývača. S asfaltovou krytinou to totiž bez problémov zvládnete aj sami. Pritom si vystačíte len s bežným náradím, ako sú klince, kladivo, meter a nôž.

Podobné odporúčané články: 

ANALÝZA MOŽNOSTI KONŠTRUKČNEJ TVORBY NOVEJ GENERÁCIE SPODNEJ STAVBY PRE ENERGETICKY EFEKTÍVNE BUDOVY

Tepelná izolácia je dnes slovo, ktoré sa skloňuje vo všetkých pádoch predovšetkým s ohľadom na rastúce ceny energie a v súlade s dlhodobými strategickými cieľmi znižovania emisií a zlepšovania energetickej náročnosti budov. Čo je aj predmetom Smernica Európskeho parlamentu a Rady 2010/31/EU zo dňa 19. mája 2010 o energetickej náročnosti budov.