ZATEPLITE DOM JEDNÝM ŤAHOM. 2 V 1.

Spoločnosť Wienerberger slovenské tehelne, spol. s. r. o. ponúka aj počas tohtoročnej stavbárskej sezóny ideálne riešenie pre tých, ktorí hľadajú trvanlivý, prírodný a ekologický stavebný materiál pre zdravé a bezpečné bývanie - tehlový systém Porotherm. Jednou z najbezkonkurenčnejších výhod tohto systému je, že jednovrstvová obvodová stena postavená z tehál Porotherm T Profi alebo Porotherm EKO+ Profi, je kombináciou tehál s vysokými tepelnoizolačnými parametrami a rýchlej jednoduchej technológie murovania, ktorá nepotrebuje dodatočné zateplenie.

Praktický pomocník, ktorý skryje, čo treba

Flexibilná UNIPLATŇA spoľahlivo nahradí sadrokartón i murivo

UNIPLATŇA z tvrdeného extrudovaného polystyrénu zjednoduší a urýchli stavebné úpravy v interiéri. Vďaka nízkej váhe a vysokej odolnosti proti vlhkosti je praktickým pomocníkom pri realizácii kúpeľní. Svojou flexibilitou presvedčí však aj pri použití v iných aplikáciách.

ŠTÝLOVÝ VZHĽAD, HRAVOSŤ FARIEB, UNIKÁTNY DIZAJN BUDOV

Wienerberger predstavil Argeton, novú značku v portfóliu

Spoločnosť Wienerberger slovenské tehelne, spol. s. r. o. predstavila vo februári na   1. fasádnom fóre na Slovensku novú značku Argeton, výrobcu keramických fasádnych dosiek. Popri tehlách a strešných krytinách tak slovenský Wienerberger vstupuje aj do segmentu prevetrávaných fasád.

Vydláždite si záhradu moderne a štýlovo

Premeňte svoju záhradu na miesto, kde sa cítite príjemne a komfortne. Vyberte si dreviny, ktoré ulahodia vášmu oku a dlažbu, ktorá bude odrážať váš jedinečný vkus a štýl. Ak si pri výbere dlažby nie ste istí, poradíme vám so všetkými detailmi.

ČAKÁ NÁS ROK ZATEPĽOVANIA, REKONŠTRUKCIÍ a VÝMENY STREŠNÝCH KRYTÍN

 

Krásnu a stálofarebnú strechu zaručí TONDACH

Uvažujete nad rekonštrukciou strechy, alebo nad tým akú krytinu dáte na svoj plánovaný dom? Končiaca zima je najvhodnejším obdobím na to, aby ste si vybrali najlepšie  riešenie pre vaše podmienky a dali si urobiť ponuku od špecialistov. Firma Tondach, výrobca špičkovej pálenej keramickej škridly, má odborníkov, ktorí vám urobia ponuku na mieru a to bezplatne. Neváhajte však príliš dlho, tento rok bude v stavebníctve náročný, pretože sa rozbieha program zatepľovania so štátnymi dotáciami.

Podobné odporúčané články: 

Vápenno-pieskové tvárnice SILKA - neprekonateľná akustika, statika a únosnosť

Vápenno-pieskové tvárnice Silka majú rovnakého výrobcu a zloženie ako najznámejšia značka bieleho pórobetónu Ytong. Dopĺňajú celkové portfólio stavebných komponentov o diely, ktoré vynikajú výbornými akustickými vlastnosťami, únosnosťou a umožňujú stavať veľmi štíhle konštrukcie. Navyše bol sortiment nedávno rozšírený o všetky najžiadanejšie rozmery tvárnic.

PRI REKONŠTRUKCII DETSKEJ IZBY NEZABUDNITE NA DETAILY

Leto bolo ideálne obdobie na rekonštrukciu detskej izby. Deti sú v tábore či u starých rodičov a rodičia sa tak môžu naplno pustiť do vynovenia kráľovstva svojich ratolestí. Prinášame niekoľko tipov, ktoré sa vám môžu hodiť.

Štátny príspevok na celkové zateplenie domu zahŕňa aj výmenu okien

Ak chcete kvalitne zatepľovať, okná a vchodové dvere od Makrowinu sú najlepšie

 

Vchodové dvere a okná môžete teraz vymeniť za úspornejšie s využitím štátneho príspevku, podmienkou však je aby to bolo súčasťou celkového zateplenia rodinného domu staršieho ako 10 rokov. Vyplýva to z podmienok pre zatepľovací program vlády s využitím eurofondov, zverejnenom na www.zatepluj.sk.

ŠIKOVNÉ BUDOVY UŽ OD ZÁKLADOV

S produktmi Schüco vie byť aj hrubá stavba „schücovná“

Šikovná budova v zmysle jej vlastností, ktoré zodpovedajú najprísnejším technickým kritériám a environmentálnym nárokom, je v prvom rade múdro postavená a dispozične riešená. To, že v nej pulzujú moderné „smart“ technológie alebo tzv. „internet of things“* (internet vecí) iba zvyšuje komfort. Základom je orientácia budovy v priestore, skelet a opláštenie.

Nový obchodný dom v Bratislave zastrešili mPVC fóliami

Ako vybrať vysoko spoľahlivú strechu pre obchodný dom, bytový dom, priemyselný či administratívny objekt? To je otázka, ktorú si v súčasnosti dávajú mnohí investori i stavbári.

PRI VYUŽITÍ ZATEPĽOVACIEHO PROGRAMU NEZABUDNITE VYMENIŤ OKNÁ

 

Chytáte sa zatepľovať? Makrowin radí: Najprv vymeňte okná!

 

Zatepľovací program vlády s využitím eurofondov chce využiť niekoľko tisíc občanov v rodinných domoch. Ak patríte medzi nich, nezabudnite, že v predstihu pred zateplením treba vymeniť aj okná. Inak veľa neušetríte a podporu by ste ani nemuseli získať. Opačný postup - že najprv zateplíte a potom vymeníte okná za moderné, je väčšinou nerealizovateľný bez narušenia zateplenia. Takže platí zásada - najprv vymeniť okná, potom zatepliť!