Plastové okno do drevostavby? Lepšie ako drevené.

Čo všetko treba splniť, aby drevostavba dlho a dobre slúžila? Ako ju správne užívať?

Aké okná sú pre drevostavbu vhodné? Ako nimi správne vetrať?

 

Obľuba drevostavieb v Slovenskej republike v posledných rokoch čoraz viac narastá. Príkladom v tomto smere idú štáty, ako Nemecko či Rakúsko. V Nemecku je podiel drevostavieb pri nových domoch okolo 15 %, v Rakúsku až 30 %. Zdá sa, že ľudia majú k drevostavbám čoraz väčšiu dôveru.

VÝMENA PLASTOVÝCH OKIEN V SIEDMYCH KROKOCH

Rady, čo si treba ustrážiť pri montáži nových okien

Ku kvalitnému bývaniu nestačí len vybrať kvalitné okná, ktoré zodpovedajú štýlu vášho domu. Nevyhnutná je aj ich správne vykonaná montáž. Aj tá najmenšia chyba pri inštalácii okien sa totiž môže odraziť na výsledku. Napríklad nedokonalé vyrovnanie rámu znižuje následné izolačné schopnosti okna alebo je príčinou nadmernej kondenzácie. To následne vedie k nespokojnosti obyvateľov domu a k zbytočnému navýšeniu nákladov na vykurovanie. Iba ak je montáž odvedená profesionálne, môžete si byť istí, že okná skutočne dobre fungujú a plnia svoju úlohu.

DIAGNOSTIKA OKENNÝCH A PRIĽAHLÝCH KONŠTRUKCIÍ VRÁTANE ZÁVESNÝCH STIEN

Pre okenné konštrukcie a presklené závesné steny tak, ako pre ostatné stavebné výrobky platí, že ich kvalita v konečnom dôsledku je podmienená kvalitou ich zabudovania do stavby.

Atypické stavby s vysokým podielom presklených plôch si vyžadujú kvalitné okná

Makrowin dodal okná na zaujímavú drevostavbu

Výnimočné stavby si vyžadujú výnimočné okná. Tento trend potvrdzuje aj najnovšia dodávka drevených okien a dverí od popredného slovenského výrobcu drevených a drevohliníkových okien - spoločnosti Makrowin, s.r.o., Detva. Výrobca ich osadil na zaujímavú drevostavbu z CLT panelov - rodinný dom na strednom Slovensku v okrese Martin. Realizátorom stavby bola firma Kontrakting stavebné montáže s.r.o. a navrhol ju architekt Ivan Jarina.

 

Okná v cene Audi, či Mercedesu majú pridanú hodnotu kvality

Výrobky firmy Makrowin poskytujú najvyšší štandard

Kvalitné, veľkorozmerové, drevohliníkové okná na jeden rodinný dom dnes stoja toľko ako luxusné auto vyššej strednej triedy. Preto aj výber takýchto okien a voľba dodávateľa by sa mali riadiť podobnými pravidlami a dostatkom času.

Zákaznícke návyky sa menia – prednosť pred cenou dostáva kvalita

Podiel výrobkov firmy Makrowin
v najvyššej kvalite narastá

Popredný slovenský výrobca drevených a drevohliníkových okien - spoločnosť Makrowin, s.r.o., Detva vyrába čoraz väčší podiel svojich výrobkov v najvyššej kvalite, z najkvalitnejších materiálov a technicky najnáročnejších. Signalizuje to posun požiadaviek zákazníkov, ktorí sa čoraz viac orientujú na kvalitu, za ktorú sú ochotní si aj priplatiť.

Aké majú byť priemyselné brány?

Garážové brány v sebe majú spájať funkčnosť, odolnosť a  požiadavky koncového zákazníka. Oproti bránam pre rodinné domy, musia priemyselné brány vydržať náročnú, každodennú prevádzku. Preto sa pri vývoji priemyselných garážových brán dbá najmä na spoľahlivosť, bezpečnosť a dlhú životnosť.

Ako predchádzať zahmlievaniu okien?

S týmto problémom sa stretol už nejeden z nás. Nie príliš vábny pohľad na zahmlené okná vyvoláva mnoho otáznikov. Čo sa v skutočnosti skrýva za zahmlievaním a ako možno podobné ťažkosti vyriešiť?

Makrowin rozširuje výrobnú plochu na 900 m2

 

Výrobca úsporných okien a dverí Makrowin rastie doma aj v zahraničí

Významný slovenský výrobca drevených a dvevohliníkových okien a dverí, spoločnosť Makrowin, s. r. o., Detva plánuje počas najbližších 12 mesiacov rozšíriť výrobu a zvýšiť svoje kapacity. Doterajšia výrobná plocha sa zväčší dvojnásobne. Nové kapacity prinesú skrátenie dodacích lehôt zákazníkom a zvýšenie objemu výroby. Informoval o tom Dušan Majer, riaditeľ Makrowinu.

GARÁŽOVÁ BRÁNA PRE RODINNÝ DOM – ČO BY STE MALI VEDIEŤ?

Čaru bývania v mestských satelitných dedinkách a odľahlých predmestiach podlieha stále viac ľudí. Rodiny, ktoré sa rozhodli pre rodinný dom, tak automaticky potrebujú osobný automobil a miesto, kde ho môžu zaparkovať.

Makrowin vyrába unikátne bronzovo-drevené okná pre USA

Popredný slovenský výrobca drevených a drevohliníkových okien Makrowin, s.r.o., Detva, tradične boduje v USA, kde sa presadzuje nielen kvalitou svojej produkcie, ale aj schopnosťou plniť špecifické požiadavky odberateľov. Po takých lahôdkach ako boli imitácie gilotínových okien, či historických okien na starých budovách a dodávkach vysokotesných úsporných okien pre pasívne domy, získala firma objednávku na atypické bronzovo-drevené okná. Vonkajší rám okien je zo špeciálnej mosadznej zliatiny a má typický odtieň - starožitný bronz, ktorý vzniká z oxidácie bronzu a ochráni okná spoľahlivejšie ako náter. Z vnútornej strany sú okná zhotovené zo smrekového dreva a vybavené sú izolačným trojsklom s vynikajúcimi tepelno-izolačnými parametrami.