THERMO|SOLAR šíri osvetu o OZE aj konferenciami

THERMO|SOLAR Žiar, s.r.o., usporiadal pre sympatizantov solárnej techniky a svojich najvýznamnejších obchodných partnerov zo Slovenska a Česka, v Kongresovom centre hotela Sitno vo Vyhniach, 6.3.2015 konferenciu "Solárne teplo 2015". V úvodnom príspevku riaditeľ spoločnosti  Milan Novák  predstavil vývoj na trhu termických slnečných kolektorov vo svete a Európe a miesto spoločnosti THERMO|SOLAR v ňom.

MONITOROVANIE SPOTREBY TEPLA ZABEZPEČUJE LEPŠIU ENERGETICKÚ VÝKONNOSŤ

So zvyšovaním dôrazu na úspory energie a redukciu emisií CO2 je teraz meranie spotreby energie stredobodom pozornosti každého prevádzkovateľa systému CZT a koncového užívateľa.

SCHELL SA I V ROKU 2015 PREDSTAVÍ NA NAJDÔLEŽITEJŠÍCH VEĽTRHOCH

Marcový frankfurtský veľtrh ISH je ťažiskovou udalosťou roka v oblasti sanity.  Renomovaný nemecký výrobca armatúr a sanitárnej techniky Schell na nej nemôže chýbať s náležitou prezentáciou. V nasledujúcich mesiacoch sa predstaví tiež na špecializovaných tuzemských veľtrhoch pre odborníkov.

SYSTÉM VĚTRÁNI S REKUPERACÍ SPECIÁLNĚ NAVRŽENÝ PRO BYTY

Nový kompaktní systém větrání Zehnder pro byty až do 120 m2. Větrací jednotka Zehnder ComfoAir 180 s malými rozměry se pohodlně vejde do každé kuchyňské skříňky nebo koupelny. Inovativně tvarované prvky pro rozvod vzduchu využijí místo nad kuchyňskou linkou.

GEBERIT SOVENT - PERFEKTNÁ KLIMATIZÁCIA PRE VÝŠKOVÉ BUDOVY

Tvarovky Geberit HDPE Sovent zabezpečujú vyrovnávanie tlaku vo zvislom odpadovom potrubí výškových budov, a tým zvyšujú jeho kapacitu a kompletne nahrádzajú doplnkové vetracie potrubie. Tým umožňujú znížiť náklady na realizáciu kanalizačného systému vo výškových budovách.

RÚRY EVO, NOVÝ VYŠŠÍ ŠTANDARD

Rúry EVO z nového typu polypropylénu PP-RCT pre rozvody vody a vykurovania predstavila spoločnosť Wavin Ekoplastik, najväčší Český výrobca a dodávateľ plastových potrubných systémov. Rúry EVO, ktoré sú vďaka použitému materiálu ľahšie a odolnejšie, zabezpečujú vyššiu kvalitu rozvodov i významnú finančnú úsporu.

Podobné odporúčané články: 

SPOLOČNOSŤ KOHLER PREDSTAVUJE NOVINKY PRE SLOVENSKÝ TRH

Americká spoločnosť KOHLER, jedna z najznámejších firiem zaoberajúcich sa vybavením kúpeľní, predstavuje novinky pre slovenský a český trh. „Dizajnové kúsky, ktoré po celom svete slávia úspech, sú teraz dostupné už aj u nás. Či už sa jedná o sanitárnu keramiku, kúpeľňové skrinky, vodovodné batérie alebo sprchovacie vaničky s bezpečnostnými prvkami," uvádza Ing. Pavel Pavliš, zástupca spoločnosti Veľkoobchod PTÁČEK, exkluzívneho distribútora výrobkov KOHLER.

AKUMULOVANIE ENERGIE A TEPELNÉ TOKY V OBJEKTOCH, časť II.

V predchádzajúcej časti článku sme si ozrejmili a rozdelili tepelno-akumulačné väzby v objektoch. Dôležitým je uvedomenie si nestacionárnych podmienok a exteriérových vplyvov, ktoré konštantne ovplyvňujú vnútorné prostredie budov. Vhodným návrhom konštrukčných prvkov a tiež reguláciou sústav technických zariadení podieľajúcich sa na tvorbe vnútornej klímy docielime využitie dostupnosti rôznych zdrojov energie, v súlade s ich fyzikálnymi princípmi správania sa.

KLUDI TANGENTA: KRÁSKA BEZ KOMPROMISOV NAD DREZOM

Kvalitná kuchynská batéria je pri varení pracantom na nezaplatenie: s jej pomocou ľahko zlikvidujete kopu špinavého riadku, je vždy poruke na rýchle opláchnutie rúk, osprchovanie zeleniny do šalátu, na plnenie nádob vodou na dreze či priamo na sporáku. Kladú sa na ňu tie najvyššie nároky a očakáva sa od nej takmer nemožné: aby žiarila nad drezom ako dizajnový skvost, odolala poriadnemu náporu práce aj nečistoty a zároveň splnila v mieste očisty každú úlohu na výbornú. 

OPTIMALIZÁCIA SÚSTAV A ZEFEKTÍVNENIE PREVÁDZKY TEPELNÝCH ZARIADENÍ (ÚK, TV) BYTOVÝCH DOMOV PO ZATEPLENÍ

Zatepľovanie bytových domov za posledných desať rokov prerástlo zo sporadickej iniciatívy jednotlivcov do masového zatepľovania takmer čohokoľvek a kýmkoľvek. Tento trend a vývoj je samozrejme prirodzený a jeho primárnym globálnym účelom je znižovanie energetickej náročnosti bytových domov. Zateplenie našich bytových domov skrášľuje ich vzhľad, predlžuje ich životnosť, v mnohých prípadoch odstraňuje konštrukčné chyby a čo bolo hlavným dôvodom pre ich vlastníkov okrem toho, že aj susedia už zateplili, boli deklarované úspory na vykurovaní. Čo ale robiť, ak sa úspory po zateplení nedostavili, resp. nedostavili sa očakávané a želané úspory? Nad čím sa zamyslieť, ako postupovať a aké sú možnosti, na to sa pokúsi odpovedať tento príspevok.